Poslední z nás. HBO spouští seriálový hit, v němž lidstvo vybíjí parazitická houba

4 měsíce starý 25

V pondělí HBO nasadí do vysílání jeden z největších letošních seriálových hitů, Poslední z nás. Odehrává v době, kdy moderní civilizaci zničila smrtící infekce. „Každé pondělí se můžete těšit na jeden díl,“ uvedla moderátorka Naomi Adachi při premiéře toho prvního v Praze.

Trailer filmu Poslední z násVideo: HBO

Článek

Příběh seriálu vznikl na základě oblíbené videohry pro konzoli Playstation. Odehrává se dvacet let po zničení moderní civilizace, kterou ve většině vybije parazit napadající mozek. Zachycuje životy přeživších, které v karanténních oblastech zcela ovládá armáda.

Jenže ne všichni jsou ochotní se s podobným diktátem, jejž provázejí podvody a korupce, smířit. Patří k nim i značně otrlý Joel (Pedro Pascal), který jednoho dne dostává zakázku propašovat z tísnivé karanténní zóny čtrnáctiletou Ellie (Bella Ramseyová).

To, co začíná jako malý kšeft, se brzy stane brutální, srdcervoucí cestou… Oba musejí procestovat Spojené státy a jejich přežití závisí jednoho na druhém. Tedy posledních z nás, z lidí moderní civilizace.

Foto: HBO

Za seriálem stojí tým osvědčených tvůrců. Mimo jiné Craig Mazin, jenž jako scenárista psal jiný oceňovaný seriál, Černobyl. Vytvořil duo s Neilem Druckmannem, který je autorem hry, jež sbírala odborná ocenění v roce 2013. Děj seriálu natáčeného HBO zasadili do roku 2023. 

Druckmann uvedl, že oproti originálu se seriál v mnohém liší. Místo akce se snažili tvůrci zaměřit více na psychologii postav. Celkově má seriál devět dílů. Po zhlédnutí prvního, který měl předpremiéru v Praze minulý čtvrtek, je jisté, že se o něm bude hodně mluvit. Zatím vypadá velmi dobře. „Půjde se díl od dílu. Budeme se mít každé pondělí na co těšit,“ shrnula vše Naomi Adachi na české premiéře.

Poslední z nás. HBO představuje teaser očekáváného diváckého hitu

Filmy a seriály

RECENZE: The Last of Us Part 1 oživuje jeden z nejlepších herních zážitků, který kdy vyšel

Internet a PC

Související témata:

Hra The Last of Us

Seriál The Last of US

Výběr článků

Putin: Na Ukrajině to jde podle plánu

Ruská speciální vojenská operace, jak Moskva říká válce na Ukrajině, jde podle plánu, tvrdí ruský prezident Vladimir Putin. Podle agentury Interfax to řekl...

Načítám

Zdroj