Pošlete děti do školy, vyzval britské rodiče premiér Johnson

3 měsíce starý 23

Británie v sobotu zaznamenala dalších 57 725 nových případů koronavirové infekce, nejvíce od začátku pandemie. Johnson v nedělním interview připustil, že situace je vážná a upozornil, že Anglii nejspíš čeká zpřísnění protikoronavirových opatření.

Většina škol otevře

Tvrdí ale, že chodit do školy pro děti s sebou nese „velmi, velmi malé“ nebezpečí nákazy. Nicméně školské odbory zaměstnance základních škol varovaly, že vracet se do práce je nebezpečné a doporučují, aby všechny školy přešly na distanční výuku.

Většina základních škol v Anglii se v pondělí po vánočních prázdninách otevře, zavřené ovšem zůstanou školy v Londýně a v některých oblastech na jihovýchodě země. Jde o regiony, kde rychle šíří nová varianta koronaviru.

Dva miliony očkovaných týdně

Od pondělí bude v Británii k dispozici zhruba 530 tisíc dávek vakcíny proti koronaviru vyvinuté na Oxfordské univerzitě ve spolupráci s firmou AstraZeneca. Johnson připomněl, že se stále očkuje z „několika milionů dávek“ vakcíny od firem Pfizer a BioNTech. „Naočkovali jsme milion lidí – více než zbytek Evropy dohromady,“ upozornil britský premiér. 

Aby Británie získala nad pandemií covidu-19 kontrolu, musí být podle odborníků naočkovány dva miliony lidí týdně. Na otázku, jak vláda chce tohoto počtu dosáhnout, Johnson řekl, že k tomu nemá žádné podrobnosti.

Zdroj