Pošlete dítě k řezníkovi pro bryndák a panenku. Pravidla pražského bistra jsou terčem humoru

2 měsíce starý 31

„Ať máte kluka, nebo holku, máte možnost poslat vaše dítě k našemu řezníkovi, ten mu může nabídnout bryndáček i panenku,“ píše se v příspěvku pražské restaurace Kantýna.

ČTĚTE TAKÉ: Příběh zesnulého záchranáře Aleše dojal Česko. Díky dárcům rodina zůstane v milovaném domově

Podnik tak reaguje na situaci okolo bistra Marthy’s kitchen. Restaurace totiž nedávno přišla se sedmerem pravidel, jak by se u nich měly chovat děti. „Dítě by mělo jíst na takové úrovni, jak se v lepším podniku očekává,“ píše se například v řádu Marthy's kitchen. Češi si pak z pro někoho úsměvných pravidel začali dělat legraci.

„Vaše dítě si může objednat steaky pouze: rare, medium rare, medium, well done,“ upozorňuje Kantýna. Příspěvek již získal přes tři stovky reakcí.

Legraci z pravidel Marthy's kitchen si dělá také firma vyrábějící tašky Mamtam bags. „Ve světle aféry posledních dní si nezapomeňte vzít do restaurace naši tašku. Pokud se Vaše dítě začne chovat nepatřičně, stačí si ji nasadit na hlavu a dělat, že tam nejste,“ napsala společnost na Facebook.

Jiná uživatelka sociální sítě připomněla, jak Rudolfinum svým návštěvníkům připomíná, že koncert není vhodný pro děti do čtyř let. „Děti starší 4 let mohou mít z koncertu velký zážitek, ty mladší mohou způsobit zážitek na celý život všem ostatním.“

Jiní se zase na sociálních sítích podniku zastávají a podporují jeho rozhodnutí. „Bistro je vedle naší kanceláře, chodíme tam a naprosto chápu, proč to zveřejnili. Mají moji obrovskou podporu a body za odvahu,“ stojí například v jednom z příspěvků.

Zdroj