Postavit si po volbách Babiše znovu do čela vlády by pro Česko byla sebevražda

1 měsíc starý 14

Vládní krize se pomalu rozšiřuje do krize ústavní: důsledkem otevřené spolupráce prezidenta s Kremlem, nepřítelem naší suverenity. A důsledkem prokazatelného naplnění dlouho indikovaného konfliktu zájmu premiéra – s čerstvým výnosem přinejmenším 155 milionů do jeho firem z peněz daňových poplatníků jako kompenzace zablokování evropských dotací. Bude to mít důsledky pro náš přístup ke všem evropským penězům, a doufejme i trestně právní pro organizátory finančních a rozpočtových machinací. Postavit si po volbách Andreje Babiše znovu do čela vlády by pro Českou republiku byla unijní sebevražda.

Kumulace ústavní a vládní krize vytváří třaskavou situaci, v které nemůžeme opakovat chyby února 1948 a pomoci tak k ustavení vlády kolaborantům s Kremlem, ať již v podobě „úředních ministrů“ nebo Okamurových extrémistů, zdegenerovaných komunistů či hradní kamarily. Kdokoli usedne v této vládě bude mít stigma prokremelské participace na ústavním rozvratu.

V této situaci se nemohou a nesmí dopustit chyb ani ostatní parlamentní strany. Ani ČSSD, jakkoli s Hamáčkovým „korouhvičkovým“ vedením může těžko jít do hradní předvolební koalice s hnutím ANO vedeným politickým byznysmenem, protiprávně rozpouštějícím rozpočtové peníze ve svých firmách. Tedy pokud chce zůstat alespoň minimálně akceptovanou sociálně orientovanou stranou, které se nebudou v Evropě další socialisté vyhýbat.

Dále čtěte

 David Černý) (Petr Hlaváček)

PROHLÁŠENÍ: Miloš Zeman je ústavní ničitel

Počátkem roku jsme společně s Petrem Placákem a Michaelem Romancovem připravili text, s kterým jsme se chtěli ve vhodnou chvíli obrátit především ...

číst článek »

Úmysl cokoli dojednávat s prezidentem je znakem nezpůsobilosti zajistit právní stát z vládní pozice, a to na margo Pirátů a STAN. Dost předních jmen české politiky dnes již dobře ví, jaká to byla fatální chyba usilovat o dohody nebo komunikaci se Zemanem. Úmysl vyslovit vládě nedůvěru a svěřit rozhodnutí do rukou Zemanovi je ještě horší nápad, jak hrát ruskou ruletu doslova i přeneseně SPOLU.

Pro ANO zbývá jediná cesta: podpořit zkrácení volebního období a do voleb vyřešit rébus nového stranického vedení bez stigmatu podvodů Babiš-Faltýnek. Pokusy vmanipulovat ústavní situaci do rukou Miloše Zemana povedou k hluboké krizi, v které dnešní vedení ANO propadne mimo akceptovatelný veřejný prostor, ať již odpovědností za krytí rozkrádání veřejných prostředků nebo masivním selháním v boji s pandemií. Spoluprací s demokratickými stranami na ukončení krize lze ještě leccos zachránit, leccos vyjma dua Babiš-Faltýnek.

Hradu nezbývá, něž dále škodit a konspirovat proti vlastní zemi. Ovšem jakýkoli pokus zdržet vyhlášení předčasných voleb po rozpuštění sněmovny musí okamžitě narazit na připravenou senátní žalobu k Ústavnímu soudu, která protiústavní kroky zbaví platnosti, pokud Zemana rovnou nezbaví úřadu pro nezpůsobilost nebo velezradu.

Dále čtěte

Ivan M. Havel na konferenci Mysl, smysl, svět v Praze (2017) (ČTK/Pertáková Jana)

Náš titěrný svět, naše starost a strach. Esej Ivana M. Havla (†2021)

Zkusme se vžít do myšlení běžného člověka, který nemá chuť zabývat se metafyzickými úvahami, a pokud ano, tak zrovna teď ne. Co on si myslí o ...

číst článek »

Je třeba vidět, že Zemanovi už došel klid a je protagonistou nenávistné politiky. Bylo to zjevné z nedávného televizního rozhovoru, kde se velmi špatně ovládal a zuřil. Nelze se mu divit, musel vědět, že jeho dohodnuté odložené vystoupení Kreml použije, aby s ním vytřel svou vnitropolitickou podlahu po odhalení teroristického řádění v Česku, po pokusu o vraždu Navalného a rozsáhlém zatýkání a věznění nové generace mladých Rusů.

K ničemu jinému než na špinavou práci tento „náš člověk v pražském Kremlu“ už není. A je třeba uznat, že spolu s prezidentem jsme v tom ruském úklidu s ním my všichni, možná i v očích našich přátel a spojenců. Zejména to je třeba změnit a vykydat hnůj na naší domácí scéně.

A nikdo jiný než my to za nás neudělá!

Zdroj