Posun v případu krádeže auta s dítětem? Policie vypátrala hledaného muže z Teplicka

1 týden starý 4

„Hledaného muže v souvislosti s krádeží auta s dítětem jsme na základě výzvy v médiích vypátrali,“ potvrdila CNN Prima NEWS mluvčí policistů. Dodala, že další informace o případu podá hned, jak to bude možné. Nedokázala však odhadnout, zda to bude ještě během tohoto víkendu.

Pátrání po muži zveřejnila policie v pátek, mělo jít o 46letého obyvatele Teplicka. Policie ho hledala jako svědka, který by případ mohl pomoci objasnit, a neoznačovala jako nebezpečného.

Dítě bylo v pořádku

Policisté věc vyšetřují od středy 12. ledna, kdy ráno ukradl neznámý pachatel v Chomutově auto, a to i s ročním děťátkem uvnitř. Vozidlo s chlapečkem se policistům po krátkém pátrání podařilo vypátrat. Dítě bylo zcela v pořádku předáno matce.

„Zloděj využil toho, že (matka) nechala vozidlo nastartované, než odvedla staršího potomka do školky, a s jejím černým Volkswagenem Passat z místa odjel,“ doplnil policejní mluvčí Daniel Vítek.

Následovaly rozsáhlé policejní manévry, které nakonec trvaly jen několik desítek minut. Ukradeného auta si totiž všimli kolemjdoucí, protože bylo odstavené, a přitom mělo rozsvícená světla. Poté, co uvnitř našli chlapečka, okamžitě zavolali policii.

Policisté už dříve požádali řidiče, kteří ve středu od 6:45 do 7:20 projížděli chomutovskými ulicemi Vodních staveb, Školní, Karolíny Světlé a okolí, aby jim poskytli záznamy z kamer svých automobilů. Na případu dál pracují.

Zdroj