Potápěči nalezli v orlické přehradě dvě těla, zřejmě jde o sebevrahy

3 měsíce starý 9

foto Ilustrační foto - Policejní potápěči pokračovali 13. května v prohledávání dna vodní nádrže Orlík u kempu Popelíky na Příbramsku. Údajně by se tam měl nacházet sud s lidským tělem.

České Budějovice - Potápěči nalezli v březnu v orlické přehradě na Písecku ostatky dvou lidí. Patrně šlo o sebevrahy. Policisté předali nálezy k soudnímu zkoumání, aby zjistili příčinu smrti. ČTK to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že obě těla byla ve vodě několik let.

Policie nalezla mrtvé lidi při akci, kdy pátrala po jiném sebevrahovi. Jeho tělo zatím v přehradě neobjevili. Matzner dodal, že pátrání pokračuje. "Orlická přehrada je velmi hluboká a práce pro potápěče je tam velmi složitá, jelikož ji komplikuje třeba jen špatná viditelnost," řekl mluvčí.

Podle něj není vyloučeno, že potápěči na dně naleznou i další oběti. "Žďákovský most se stal nechvalně populární v tom, že si jej často pro dobrovolné ukončení života vybírají lidé z různých koutů republiky," řekl.

Orlická přehrada se v minulosti stala místem, kam ukrývali své oběti nájemní vrazi. Šlo především o gang kolem Karla Kopáče, jehož členové v 90. letech minulého století házeli mrtvé lidi do vody v sudech s louhem nebo v pletivu právě ze Žďákovského mostu. Podle Matznera však lze téměř jistě vyloučit, že současné nálezy by nějak souvisely s násilnou trestnou činností.

Zdroj