Potvrzeno, jméno Schumacher se vrací do kolotoče F1. Štafetu přebírá syn Mick

1 měsíc starý 15

Potvrzeno, jméno Schumacher se vrací do kolotoče F1. Štafetu přebírá syn Mick

Mazepin bude po Vitaliji Petrovovi, Sergeji Sirotkinovi a Daniilu Kvjatovi čtvrtým ruský závodníkem v historii seriálu. Schumacher zase po otci a strýci Ralfovi třetím členem německého rodinného klanu.

S 21letým Mazepinem americká uzavřela víceletou smlouvu, délku kontraktu jeho stejně starého budoucího týmového kolegy zatím neuvedla

Schumacher je členem juniorské akademie Ferrari a italská automobilka dodává stájím Alfa Romeo a Haas motory. V září Schumacher absolvoval v Alfě Romeo první trénink v F1. Dva závody před koncem formule 2 má v čele seriálu náskok 14 bodů, Mazepin je průběžně třetí.

Mickův otec Michael, jenž byl až donedávna se sedmi tituly a 91 vítěznými Velkými cenami rekordmanem F1, se na veřejnosti neobjevil od prosince 2013. Tehdy měl ve Francouzských Alpách nehodu na lyžích, při níž utrpěl vážné poranění hlavy a byl dlouho v kómatu. Rodina od té doby nepodává o jeho zdravotním stavu prakticky žádné informace.

Mazepin se Schumacherem v týmu vystřídají Francouze Romaina Grosjeana a Dána Kevina Magnussena, kteří po této sezoně končí.

Grosjean, jenž v neděli vyvázl bez vážných následků z hrozivé nehody a požáru monopostu na okruhu v Sáchiru, už možná letos závodit vůbec nebude. Určitě vynechá tento víkend druhou Grand Prix v Bahrajnu, místo něj pojede Pietro Fittipaldi, čtyřiadvacetiletý vnuk brazilské legendy Emersona Fittipaldiho.

Zdroj