Pouštní vítr sfoukl Plíškovou. Češka se po senzační porážce dožadovala vodky ve sprše

3 měsíce starý 14

 ČTK

Pětadvacetiletá Brazilka se do turnaje dostala po neúspěšné kvalifikaci jen jako náhradnice díky zranění jedné z účastnic a proti Plíškové neměla mít žádnou šanci.

Její úlohu jasné outsiderky zvýrazňoval kromě rozdílu 112 příček na žebříčku také debakl 1:6, 1:6, který od Plíškové schytala při předchozím vzájemném duelu ve druhém kole Australian Open 2018.

Tentokrát se ale psal úplně jiný příběh.

Česká favoritka duel nezvládla. V těžkých podmínkách zapříčiněných otravným větrem Plíškovou absolutně zradila její největší zbraň. Tedy podání.

"Nejlépe podávající hráčka dosavadního průběhu sezony se s podáním v pouštním větru prala marně," popsal situaci oficiální web WTA.

"Plíšková utrpěla nečekanou frustrující porážku," napsal server Tennis.com. Jinde se psalo o "ostudě, šoku a těžko pochopitelném selhání" tenistky, která se ve druhé polovině aktuální sezony rozjela k dobrým konzistentním výkonům, podpořeným účastmi ve finále Wimbledonu či Montrealu. 

Kritici české tenistky znovu mohli z kapes vytahovat tradiční hlavní argument: pokud Plíškové nejde servis, jde prudce dolů její psychika i touha bojovat. Na jiné herní prvky spoléhat nemůže, plán B prakticky neexistuje.

Po energické a s chutí hrající Češce, účastnici blížícího se Turnaje mistryň, teď nebylo v Kalifornii ani památky.

V jedenácti hrách na svém servisu pouze jednou nečelila žádnému brejkbolu, celkem si její soupeřka vypracovala čtrnáct šancí na prolomení podání a hned v osmi případech uspěla.

Mečbol zápasu mezi Plíškovou a Haddadovou-Maiovou:

Plíšková zahrála dvanáct dvojchyb, v součtu nasekala dvaačtyřicet nevynucených chyb oproti pouhým osmnácti z rakety Haddadové-Maiové.

Ta se mohla radovat z životního vítězství. Doposud porazila hráčku světové desítky jen jednou, před dvěma lety. Skalp světové trojky si ale ještě nikdy nepřipsala.

"Jsem strašně šťastná. Za to, že jsem vyhrála, ale i za to, jak jsem pracovala. Podmínky byly těžké pro obě z nás," uvedla Brazilka po utkání. Zatímco ona se s větrem dokázala popasovat především v hlavě, slavnější česká sokyně působila rezignovaně. 

"Ano, bylo velmi větrno. Ani já jsem nepodávala dobře, ale na returnu jsem dokázala být nebezpečná. Dělala jsem, co jsem mohla. Klíčem byla podle mě mentální odolnost," dodala Haddadová-Maiová.

Devětadvacetiletá Plíšková se snažila brát bolestivou porážku s humorem. "Byl to ten typ dne, kdy jsem si přála, aby mi ze sprchy tekla vodka," napsala do příběhu na svém Instagramu.

Její skvělá "kalifornská" série skončila. Plíškové se v Indian Wells v minulých letech dařilo, v posledních čtyřech ročnících hrála dvakrát čtvrtfinále a dvakrát dokonce semifinále.

Ohroženo je také její třetí místo na žebříčku WTA. Na svou krajanku už se totiž významně tlačí Barbora Krejčíková. Ta v Indian Wells naopak postupuje a bodově se s každým vítězstvím přibližuje na dostřel nejlepší světové trojky.

Karolína Plíšková glosuje porážku na svém Instagramu:

Zdroj