Pověst Bouzkové dostala ránu. Po "žalování" ji zasypaly výčitky a nadávky

3 měsíce starý 8

 Reuters

Na konci sezony 2020 získala v hlasování hráček cenu Karen Krantzckeové za fair play a příkladné vystupování na kurtu i mimo něj. "Jsem dojatá, že mohu kráčet ve stopách Petry Kvitové," říkala tehdy Bouzková s narážkou na svou krajanku, která ocenění získala před ní, a to hned sedmkrát v řadě.

Otázkou je, zda se po nedělním incidentu na Roland Garros podobné pocty ještě někdy dočká, což také záhy naznačila bývalá světová jednička Pam Shriverová. 

"Tady je seznam posledních vítězek ceny fair play. Znamená tahle situace, že už Bouzková nikdy znovu nevyhraje?" položila si Američanka otázku.

Čtyřiadvacetiletá pražská rodačka a její španělská spoluhráčka Sara Sorribesová jsou nadále pod palbou tenisové veřejnosti kvůli způsobu, jakým v neděli v Paříži prošly do čtvrtfinále čtyřhry přes japonsko-indonéský pár Miju Katóová, Aldila Sutjiadiová.

Ve druhém setu za stavu 7:6, 1:3 trefila Japonka v přerušené hře sběračku míčků: nechtěně a s velmi malou intenzitou.

Sorribesová s Bouzkovou u umpirového rozhodčího, který nejprve soupeřkám udělil jen napomenutí, celou situaci dlouze reklamovaly. "Vždyť brečí," opakovaly s jasným cílem dosáhnout většího trestu pro soupeřky.

Utkání bylo na několik minut přerušeno a po vyšetřování rozhodčí se supervizorem rozhodli o diskvalifikaci. Katóová verdikt oplakala.

Tenisové fanoušky naštvala i fotografie zachycující Češku se Španělkou, jak se při rozhodovacím procesu o diskvalifikaci smějí.

K negativním ohlasům se přidal třeba bývalý hvězdný francouzský hráč Gilles Simon. Podle něj tenistky požadovaly diskvalifikaci, aniž by vůbec viděly, co se vlastně stalo.

"Doufám, že budou mít aspoň trochu problém usnout. Co se týče samotného rozhodnutí, podle mě je to stupidní," prohlásil Simon.

"Nevypadá to vůbec dobře, když trváte na diskvalifikaci ve chvíli, kdy je jasné, že tam nebyl žádný špatný úmysl," dodal známý srbský novinář Saša Ozmo.

Pohled na poslední instagramové příspěvky české tenistky není příjemný, zaplavily je stovky kritických i nenávistných komentářů.

Bouzkovou a Sorribesovou vybučeli diváci přímo na kurtu. "Diváci nebyli nadšení, přitom jsme za to úplně nemohly. Fakt jsme z toho byly se Sarou nesvé, protože takhle odejít z kurtu je divné," řekla Češka novinářům s tím, že se diskvalifikovaným soupeřkám omlouvaly.

"Jen jsme jim řekly, že se omlouváme, že je to blbé. A to je tak asi všechno. Je to nemilá situace. Doufám, že se do ní už nikdy nedostanu," přála si Bouzková.

Nešťastná Japonka Katóová po utkání vydala prohlášení.

"Chtěla bych se upřímně omluvit té dívce, mé spoluhráčce, týmu a fanouškům za dnešní nešťastnou nehodu. Bylo to zcela neúmyslné. V důsledku toho jsem ze strany Roland Garros potrestána ztrátou peněz i bodů. Vážím si vaší pokračující podpory!" uvedla 410. hráčka světového žebříčku.

Zdroj