Požár v kolínské elektrárně se šíří po střeše budovy. Výbuch nikoho nezranil

1 měsíc starý 19

Radnice vyzývá rozhlasem obyvatele městské částí Zálabí, aby kvůli požáru nevětrali. Město pokryl dým, rozšířil se v něm zápach. Nejbližší ulice kolem elektrárny jsou zasaženy výrazně, dým snížil viditelnost podobně jako při mlze. Místní se chodí na požár dívat, pořizují fotografie a videa.

Výbuch vznikl krátce před 11:00. „Došlo k výbuchu na zauhlovací cestě, je poškozena budova, kde je zauhlování, dole jsou kotle,“ řekla Fliegerová. Podle informací policie se nejprve vznítil a poté vybuchl uhelný prach. Vyjádření společnosti Veolia ČTK zjišťuje.

Dále čtěte

Twitter @Ian_Willoughby

Podle Babiše je hotovo. Očkování ale teprve začalo

V České republice začalo očkování proti nemoci covid-19. Na řadu přijdou nejprve zdravotníci, senioři a rizikové skupiny. Očkování započali ...

číst článek »

„V budově kolínských tepláren došlo k zahoření uhelného prachu s následným výbuchem. Ke zranění osob nedošlo, na místě zasahují složky IZS,“ informovala Policie ČR na twitteru.

Hasiči vyhlásili nejdříve druhý, následně třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na místě kvůli pokračujícímu zásahu zůstávají dvě posádky záchranářů, řekla ČTK po 12:00 Effenbergerová.

Veolia Energie Kolín se zabývá výrobou tepla a elektrické energie. Teplem zásobuje většinu kolínských průmyslových podniků, městských budov a organizací a také většinu obyvatel. Jaký dopVeolia Energie Kolín ad bude mít výbuch na provoz a dodávky tepla, ČTK zjišťuje.

Policie na twitteru uvedla, že se výbuch vyšetřuje jako podezření ze spáchání trestného činu. „Na místě zasahují jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Kolínští kriminalisté budou ve věci zahajovat úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení.“

Na místě zasahují jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Kolínští kriminalisté budou ve věci zahajovat úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení #policiestc

— Policie ČR (@PolicieCZ) December 28, 2020

Zdroj