Poznávací znamení ve stylu Evy Pavlové, inspiruje se i Lady Dianou. Jakou barvu nemá v lásce?

1 týden starý 20

Prezidentská kampaň, vyhlášení výsledků druhého kola nebo inaugurace. Na tom všem spolupracovala s první dámou módní návrhářka a stylistka prezidentského páru Štěpánka Pivcová. Jedním z poznávacích znamení Evy Pavlové jsou podle ní zářivé barvy.

„Černou barvu moc ráda nemá, myslím, že jí ani tolik nesluší. V rámci procesu volby jsme začaly zjišťovat, že se cítí i ve výrazných barvách, což je skvělé znamení. Dokáže tak jít příkladem ženám v tom, že se nemusí jen schovávat do neutrálních barev nebo do černé,“ říká Pivcová.

ČTĚTE VÍCE: Meghan se za svého manžela stydí. Herečka, na prvním místě má jen sebe, tvrdí expertka

Podle odborníka na etiketu Daniela Šmída lze říci, že v jednoduchosti je její krása. „V nepřezdobenosti a v jakési elegantní až nenucené střídmosti je něco, co přináší našemu národu, a právě tudy vede cesta.“ Stylistka prezidentského páru se při výběru šatů a oblečení pro první dámu inspiruje třeba stylem Lady Diany nebo světových političek. „Pro příležitost, jako je inaugurace, je dobré podívat se do historie, a to jak české, tak i v zahraničí, jak se první dámy nebo i prezidentky oblékají,“ poznamenává Pivcová.

Styl prezidentskému páru pomáhá

Součástí reprezentativního oblečení je i stylový doplněk. Na inauguraci si Eva Pavlová připnula na šaty brož. „Do té brože jsem se snažila vnést státní symboliku, tedy lipové listy a květy. Představuje to rozkvetlý strom, rozkvetlou zeměkouli,“ popisuje česká designerka šperků Eva Růžičková.

Módní styl prezidentského páru může mít větší význam, než se na první pohled zdá. „V momentě, kdy působí důstojně, reprezentativně a sympaticky, lidé se na ně dobrovolně chodí z pozitivních důvodů a očekávání dívat, podpořit je a seznámit se s nimi. To vždy pomáhá – pomáhá to i našemu exportu a obecně dobrému vnímání naší země, takže za to buďme rádi,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

Šmíd podotýká, že si Pavlová dává záležet, aby oděv nebyl příliš výrazný a nepřekřičel tak prezidenta, na druhou stranu aby tam byla souhra. „Mně se velmi líbí náznaky sladění tohoto páru,“ dodává. První dáma Eva Pavlová je navíc věrná tuzemsku – ve svém šatníku chce mít kousky hlavně od českých návrhářů, šperkařů nebo obuvníků.

Zdroj