PPF oznámilo nové vedení. Místo Kellnera bude skupinu řídit Bartoníček

5 měsíce starý 11

Skupina PPF oznámila, že řízením veškerých aktivit ve skupině, místo zesnulého Petra Kellnera, byl v pondělí pověřen jeden z akcionářů Ladislav Bartoníček.

Jednotlivé společnosti skupiny PPF jsou řízeny profesionálními týmy manažerů. Skupina PPF jako celek má vypracovaný systém řízení svých investičních projektů. Společnost konstatuje, že na jejím běžném každodenním fungování se odchodem jejího zakladatele nic nemění. PPF bude pod vedením Ladislava Bartoníčka pokračovat ve svých investičních projektech v souladu s plány a vizemi, které se svým týmem spolupracovníků vytvořil Petr Kellner.

Petr Kellner zahynul v sobotu večer při nehodě vrtulníku na Aljašce. K nehodě došlo při výletu na takzvaný heliskiing, kdy vrtulník vyveze lyžaře na kopec, který pak sjíždějí.

Stroj Eurocopter AS350 havaroval zatím z neznámých příčin asi 80 kilometrů východně od města Anchorage v sobotu v půl sedmé večer místního času. Když se vrtulník nevrátil z výletu v předpokládaný čas, začalo pátrání.

Záchranáři se na místo havárie v oblasti ledovce Knik dostali o několik hodin později. Na místě našli pět obětí a jednoho přeživšího, kterého převezli do nemocnice. Kromě Petra Kellnera podle policie zahynul i další Čech Benjamin Larochaix, dva průvodci z hotelu Tordrillo Mountain Lodge, kde byl Kellner ubytován, a pilot vrtulníku.

Havárii vrtulníku na Aljašce přežil podle informací Deníku N fotograf a bývalý mistr České republiky ve snowboardingu David Horváth. Horváth miliardáře Petra Kellnera často fotil, stejně jako jeho dceru Annu, která závodí na koních.

Zdroj