Pražský dopravní podnik v sobotu zprovozní novou tramvajovou trať do Libuše. Prodlouží linku číslo 17, zavede novou autobusovou linku 126 a zároveň zruší linku 165.

Praha 8:23 26. května 2023

Cestující v pražské MHD se od soboty projedou po nové tramvajové trati do Libuše (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V novém úseku vzniknou čtyři zastávky: Hasičská stanice Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš a Libuš.

Praha obsadila druhé místo v žebříčku nejlepší hromadné dopravy na světě. První skončil Berlín

Číst článek

„V souvislosti s novými tramvajovými zastávkami dojde také k přejmenování některých stávajících zastávek. Zastávka Pavlíkova se bude nově jmenovat Libuš, dosavadní zastávka Libuš ponese nový název Stará Libuš. A dnešní zastávka Na Drahách se bude jmenovat Zbraslav,“ informoval PID.

Zároveň dojde k řadě změn autobusových linek v oblasti Jižního Města, Libuše, Modřan i Zbraslavi. „Nejzásadnější změnou v autobusové dopravě bude zrušení linky 165. Mezi Modřany a Zbraslaví ji nahradí prodloužené linky 139 a 246, mezi Libuší a Jižním Městem ji nahradí přetrasovaná linka 154,“ doplnil PID, který zveřejnil změny na svém webu.

Na prodloužené tramvajové trati z Modřan do Libuše budou jezdit tramvaje ve špičce každých osm minut, o víkendech zhruba po 15 minutách.

Mluvčí Aneta Řehková doplnila, že dopravní podnik začal novou trať stavět loni v dubnu. Vyšla na více než 300 milionů korun.

Karolína Burdová

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Přijetí eura není tématem tohoto volebního období. Nejdřív musíme zkrotit inflaci, řekl Fiala

  2. Češi čtvrtfinále nezvládli. ‚Když jsem měl dát gól, nedal jsem ho,‘ bral Kubalík prohru na sebe

  3. Na Novém Zélandu utrpěl zranění český profesionální potápěč. Za ‚pupeční šňůru‘ jej stáhl lodní šroub

  4. Praha otvírá novou trať pro tramvaje do Libuše. Stála přes 300 milionů, upraví se trasy autobusů

  5. Sledování pomocí aplikací je stále rozšířenější. Do telefonu je často protějšku instalují partneři

  6. Muž s nožem a puškou zabil v Japonsku čtyři lidi včetně dvou policistů

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme