Praha sníží nájemné lidem, kteří v městských bytech ubytovali uprchlíky

5 měsíce starý 116

Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Praha sníží nájemné lidem, kteří v městských bytech ubytovali uprchlíky

Lidé v městských bytech budou moci čerpat slevu na nájemném maximálně do 4000 korun. Vedle toho mají nárok na příspěvek 3000 korun na osobu,  který minulý týden schválila vláda. Na domácnost lze čerpat nejvýše 12 000 korun.

Opatření hlavního města o poskytování slevy by mělo platit po dobu účinnosti vládního nařízení. Lidé budou muset doložit, že pobírají příspěvek od vlády na pomoc Ukrajincům a rovněž by měli nahlásit zvýšení počtu osob žijících v bytě.

Podmínkou nároku na slevu na nájemném je, že nájemce s platnou smlouvou nedluží na nájemném a nevede s městem soudní při.

Jak připomněl radní pro oblast bydlení Adam Zábranský (Piráti), výsledná podpora na ubytovaného uprchlíka dosáhne částky 4000 korun za měsíc, což je podle odborníků v rámci možností optimální výše podpory.

V souladu se závěry expertní zprávy @paq_research jsme schválili slevy z nájemného pro nájemníky městských bytů ve výši 1000 Kč za ubytovaného uprchlíka tak, aby celková podpora (spolu se solidárním příspěvkem schváleném vládou) dosáhla 4000 Kč za ubytovanou osobu. 👍

— Adam Zábranský 🇺🇦 (@adamzabransky) April 19, 2022

Magistrát disponuje více než sedmi tisíci byty. Dalších více než 23 000 jich mají ve správě městské části. Další městské byty plánuje metropole stavět v příštích letech.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj