Přátelství na život a na smrt: Pes zahříval svého zraněného pána, dokud nedorazila pomoc

5 měsíce starý 20

Horolezec nezvládl výšlap

Minulou sobotu uvízl mladý horolezec ve výšce 5 600 stop (1,7 km), při výstupu na pohoří Velebit, které lemuje chorvatské pobřeží Jaderského moře. Horolezce hledal 27členný tým záchranářů, výstup na zasněženou horu ale byl velmi náročný, a tak to záchranářům trvalo nějaký čas, podle agentury AP to ztížily drsné povětrnostní podmínky, led a polámané větve stromů.

Mladík měl ale štěstí v neštěstí, protože výšlap absolvoval se svým psem Northem. Když se setmělo a teploty ještě klesly, pes odmítl svého pána opustit a místo toho ho zahříval svým vlastním tělem, než dorazila pomoc. O tom, jak dojemné toto gesto bylo, svědčí fotografie, kterou záchranáři pořídili.

North je příkladem pro každého z nás

„Přátelství a láska mezi člověkem a psem neznají hranice,“ napsala Hrvatska Gorska Služba Spašavanja (HGSS) na Facebooku. „North prošel bez zranění, ale jeho kamarád, mladý horolezec, takové štěstí neměl. Stočil se k němu a zahříval ho tělem.“

Záchranáři dorazili k výletníkovi a jeho psu kolem půlnoci a druhý den ráno se jim podařilo zajistit lékařskou pomoc.

Příspěvek záchranářů pokračoval: „Věrnost Northa neskončila příjezdem záchranářů. Byl jedním z nás, hlídal svého pána 13 hodin. Z tohoto příkladu se všichni můžeme učit.“

North je nyní v teple domova, odpočívá a dostává spoustu pamlsků a hraček, zatímco čeká na svého pána, až se plně uzdraví. Štěně je oslavováno jako hrdina a jeho věrnost a oddanost by měly být příkladem pro každého z nás.

Zdroj