Pražský kandidát ANO vyvolává nenávist vůči Středočechům. Hnal by snad i Babiše do Průhonic?

4 měsíce starý 49

Zastupitel přitom ani nedomyslel, že obrovské množství Pražanů může mít také jinou značku než pražskou, při koupi auta v jiném kraji už není nutné měnit značky.

„Pražský řidič nesmí být nepřítel města a pražské ulice musí patřit Pražanům, ne Středočechům. Musíme zařídit, aby se Pražanům dobře jezdilo a parkovalo po jejich vlastním městě,“ burcuje pražský zastupitel ANO.

Středočechy musíme motivovat k tomu, aby auta nechávali na okrajích Prahy. Vedle P+R parkovišť musíme ale stavět hlavně parkovací domy pro Pražany 🙏🏻⬇️
Parkování musíme řešit, je nemyslitelné, aby auta na sídlištích stála odbržděná ve 2 řadách a řidiči s nimi vzájemně posunovali pic.twitter.com/bKgW9dPSPM

— Ondřej Prokop (@oprokop) July 15, 2022

Pražané podle něj nesmí trpět na úkor Středočechů a dalších mnoha tisíc aut, které denně do Prahy přijedou.

Problém je, jak řekl Novinkám, hlavně na sídlištích, kde parkují Středočeši, když ráno dojíždějí do práce. Jedná se například o Stodůlky či Jižní Město. „Tam, kde jsou metra,“ upřesnil. Řešení proto vidí v dalších parkovacích zónách.

K příspěvku, který je zaměřen proti Středočechům, pak přikládá fotografii, na které je vedle středočeské SPZ i ta ukrajinská.

Babiš neparkuje na sídlišti

Mimopražský je přitom i šéf hnutí ANO Babiš, který také někdy za prací do Prahy dojíždí. Občas se objeví například na jednáních Poslanecké sněmovny. Nyní nicméně většinu času tráví na svých předvolebních mítincích.

„Nevšiml jsem si, že by předseda (Babiš) parkoval na sídlišti. Pokud má Středočech vyhrazené státní například v garáži, tak ať tam parkuje,“ řekl k tomu v pátek Prokop Novinkám.

Na okrajích Prahy, například v Letňanech, na Černém mostě či na Chodově stojí sice záchytná parkoviště, ta ale před časem výrazně navýšila ceny. Za den parkování někde řidiči zaplatí až sto korun.

Zdroj