Hasiči v noci na pátek zasahovali v ulici Bělehradská na Praze 2 u požáru elektroauta v prvním podzemním podlaží garáže administrativní budovy. Hořet začalo ve čtvrtek před půlnocí. Oheň po dvou hodinách uhasili a vozidlo dostali mimo garáž. Příčinou byla pravděpodobně technická závada. Přesně to ale určí až vyšetřovatelé, informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 7:44 5. května 2023

Hasiči používali několik vodních proudů včetně zařízení COBRA, kterým prorazili plášť baterie kvůli jejímu ochlazování. Pomocí hydraulických rozpínáků pak auto nadzvedli, aby se lépe dostali k baterii v podlaze.

Továrna na výrobu baterií do elektromobilů je pro Česko klíčový projekt, tvrdí ředitel CzechInvest

Číst článek

Chemici při zásahu měřili koncentrace škodlivin, které unikaly z garáže do ovzduší. Z toho důvodu byla policií uzavřena část ulice Bělehradská. Udebírali také vzorky hasební vody k dalšímu zkoumání. 

Po dvou hodinách byl požár uhašen a následovalo ochlazování baterie a příprava na transport auta z podzemních garáží. Ten ale zkomplikoval výtahový systém na přepravu aut s ohledem na odpojení budovy od elektrické energie.

Výtah proto připojili na záložní zdroj a vozidlo i za pomoci přepravních vozíků dostali na ulici, kde bylo naloženo do speciálního kontejneru pro chlazení. 

Po naložení bylo auto v kontejneru za stálého dohledu hasičů a kontroly termokamerou přepraveno na odstavné plochy Správy železnice. Tam bude po nezbytnou dobu ve vodní lázni. Škoda byla majitelem vozidla vyčíslena na milion korun. 

mst

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Basketbalisté Golden State srovnali stav série proti Lakers na 1:1. S 30 body zazářil Klay Thompson

  2. Pražští hasiči uhasili elektroauto v podzemní garáži. Hořet začalo nejspíš kvůli technické závadě

  3. Karel III. se jako monarcha nesmí plést do politiky. Svůj vliv ale uplatňuje dál, říká novinář

  4. Florida otočila duel proti Torontu a vede 2:0 na zápasy. Dallas doma nezaváhal a sérii proti Seattlu srovnal

  5. Ekonom: Problém státních financí je teď politický, ne ekonomický. Dá se vyřešit z týdne na týden

  6. Věrní fanoušci, ukradený Fiat a kouzlo nových hráčů. Fotbalová Neapol je po 33 letech na italském trůnu

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme