Pražští zastupitelé budou jednat o železničním mostu na Výtoni

2 měsíce starý 17

foto Ilustrační foto - Pražský železniční most (na snímku z 27. prosince 2013) z Podskalí na Smíchov.

Praha - Pražští zastupitelé dnes budou jednat o budoucnosti železničního mostu přes Vltavu mezi Podskalím a Smíchovem. Podle navrženého usnesení podpoří jeho celkovou rekonstrukci proti plánu Správy železnic (SŽ), která chce jeho svrchní konstrukci nahradit novou a ponechat pouze pilíře. Na programu jednání jsou také převody dříve přidělených dotací městským částem a příspěvkovým organizacím města do letošního roku.

SŽ, která památkově chráněný most na Výtoni vlastní, na jeho podobu vypsala mezinárodní architektonickou soutěž. Její výsledky představila loni. Vítězný projekt počítá s tím, že zůstane zachována jen spodní část s pilíři a nynější nýtovanou konstrukci nahradí nová. Proti plánu se postavilo minulé vedení magistrátu, Český národní komitét ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) a vznikla proti němu petice.

Zastupitelé dnes projednají také převod peněz městským částem z dříve udělených dotací ve výši zhruba 3,2 miliardy korun, které nestihly loni za plánované projekty utratit. Obdobně by si měly ponechat asi 1,35 miliardy korun městské příspěvkové organizace.

Zdroj