Předáním cen ve Varech skončí filmový festival

2 měsíce starý 82

foto Ilustrační foto - V Karlových Varech pokračoval 8. července 2022 osmým dnem 56. ročník mezinárodního filmového festivalu. Ve Velkém sále hotelu Thermal uvedla delegace tvůrců film Zapomenuté světlo. Na snímku je herečka Veronika Žilková s dcerou Kordulou Stropnickou.

Karlovy Vary - Vyhlášením vítězů a předáním cen dnes večer v Karlových Varech skončí 56. ročník mezinárodního filmového festivalu. Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme australský herec Geoffrey Rush.

Cenu prezidenta festivalu při závěrečném ceremoniálu dostanou americký herec Benicio del Toro a český divadelní a filmový herec Boleslav Polívka.

Letošní festival se konal po dvou letech poznamenaných koronavirovou pandemií opět v tradiční formě i v obvyklém čase. Kolik se ho účastnilo návštěvníků, zatím není zřejmé, pořadatelé letos zveřejnili statistiky jen ke čtvrtému dni konání festivalu. Za první čtyři dny se prodalo 64.881 vstupenek a 6491 festivalových pasů, což bylo více než loni.

Na minulý ročník pořádaný kvůli pandemii v náhradním srpnovém termínu se prodalo 111.203 vstupenek, v posledních dvou ročnících festivalu před pandemií v letech 2018 a 2019 se za celou akci prodalo vždy kolem 140.000 vstupenek.

Zdroj