Předpověď na květen: Nejdřív mrazíky, pak postupné oteplení. Kdy se dočkáme 25 °C?

3 měsíce starý 80

Srážek i mraků bude v tomto týdnu postupně ubývat. O víkendu, kdy se tradičně „pálí čarodějnice“, by se měla obloha znovu zatáhnout a hlavně neděle bude asi deštivá. K ránu může při malé oblačnosti mrznout, přes den teploty stoupnou k 15 °C.

Ve čtvrtek a pátek by mělo panovat většinou slunečné počasí jen s ojedinělými přeháňkami. Denní teploty se vyšplhají až na 19 °C, stále ale hrozí přízemní mrazíky.

O víkendu zatím předpověď očekává oblačno až zataženo, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Víc pršet má od neděle. Nejvyšší teploty budou o víkendu kolem 15 až 19 °C, postupně ale budou klesat na 12 až 16 °C.

V půlce května až přes 25 stupňů

První květnový týden by měl být o něco teplejší. Denní teploty se mají pohybovat mezi 12 až 18 °C, v noci budou teploměry ukazovat kolem 5 °C. „Nejvíce srážek by mělo spadnout ve druhém týdnu s úhrnem kolem 15 mm,“ informuje ČHMÚ v měsíčním výhledu počasí.

I v dalším týdnu by měla průměrná teplota mírně vzrůst. Přes den se bude pohybovat okolo 18 °C, vyšplhat se ale může až přes dvacítku. V noci má být kolem 6 °C.

„Jako nejteplejší vychází poslední týden období s průměrem nejnižších nočních teplot kolem 7 °C a průměrem nejvyšších denních teplot kolem 20 °C,“ doplnili meteorologové. Rtuť teploměru může ale vystoupat až nad 25 °C.

Zdroj