Předpověď na víkend: Teploty se přehoupnou přes 20 stupňů. Meteorologové ale také varují

2 dny starý 3

„Čeká nás slunečný a relativně teplý víkend. Rána ale budou chladná. V sobotu i v neděli by se dokonce na některých místech mohly objevovat přízemní mrazíky,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS meteorolog Martin Adamovský.

V pátek bude zpočátku jasno až polojasno, na severu a severovýchodě se vyskytne zvětšená oblačnost. Přes den bude polojasno až oblačno, zejména na východě a severovýchodě se ojediněle objeví přeháňky. Odpoledne a večer by měla od severu oblačnost ubývat. Nejvyšší teploty se podle meteorologů z ČHMÚ budou pohybovat mezi 18 až 22 °C, na horách kolem 14 °C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Předpověď na měsíc: Letní teploty se jen tak nevrátí. Meteorologové řekli, jak bude v červnu

Do střední Evropy bude nadále zasahovat výběžek z tlakové výše se středem u britských ostrovů. Po jeho přední straně bude postupovat přes české území k jihu slabá studená fronta. V noci by mělo být jasno až polojasno. Nejnižší teploty dosáhnou 3 °C, ojediněle nastanou přízemní mrazíky.

Situaci ve vašem kraji můžete sledovat prostřednictvím radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii

V sobotu bude jasno až polojasno. Nejvyšší teploty se znovu budou držet zhruba v rozmezí 18 až 22 °C. Z týdenní předpovědi ČHMÚ vyplývá, že podobný charakter počasí vydrží minimálně do neděle. V tento den meteorologové odhadují nejvyšší denní teploty kolem 19 až 23 °C. Obloha by měla být jasná až skoro jasná.

Zdroj