Předpověď počasí na svátky: Do Česka se podle meteorologů vrátí sníh i mrazy

3 měsíce starý 12

2. dubna 2021, 07:00 Autor: Libor Novák / EuroZprávy.cz

Ačkoliv v posledních dnech dosahovala denní maxima letních hodnot, během svátků se výrazně ochladí. Podle meteorologů se vrátí i mrazy a sníh.

Počasí

Počasí
FOTO: Michal Zelinka / INCORP images

Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Zpočátku oblačno a zejména na severu a severovýchodě ojediněle přeháňky, nad 800 m smíšené nebo sněhové. Během dne polojasno až jasno, večer na severu opět přibývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C, na Šumavě kolem 9 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na sobotu:
Proměnlivá oblačnost, na většině území sněhové přeháňky, během dne pod 500 m smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Čerstvý severozápadní až severní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli:
Jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku až oblačno a ojediněle přeháňky, nad 500 m sněhové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr 1 až 4 m/s se večer bude měnit na jižní. V noci a ráno ojediněle tvorba náledí
a zmrazků.

Předpověď na pondělí:
Zpočátku polojasno nebo skoro jasno, odpoledne a večer od západu oblačno až zataženo a později v Čechách déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Slabý jižní, postupně mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s. V Čechách se bude večer měnit na severozápadní.

Zdroj