Předpověď počasí na víkend: Volné dny přinesou příjemné léto

4 měsíce starý 129

14. července 2022, 07:00 Autor: Jan Hrabě / EuroZprávy.cz

Po stránce počasí nebyl přechozí víkend úplně ideální, blíží se ale další volné dny a meteorologové přece jenom avizují zlepšení. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Letní počasí, ilustrační fotografie.

Letní počasí, ilustrační fotografie.
FOTO: Pixabay

Podle předpovědi má být převážně jasno až polojasno, ačkoliv se mohou objevit na obloze i oblaky. Na ojedinělé přeháňky může dojít v sobotu. Denní teploty se budou po oba víkendové dny držet kolem 25 stupňů.

Předpověď na sobotu (00-24):
Skoro jasno až polojasno, přes den až oblačno, na severu a severovýchodě ojediněle přeháňky, na horách četnější. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na západě a severu kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jihovýchodě až 27 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Jasno až polojasno, přes den na severovýchodě přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Dnes večer nastane superúplněk, pohledově bude Měsíc největší v letošním roce. Superúplněk je jev, kdy je Měsíc v úplňku a zároveň je na své dráze kolem Země nejblíže. Úkaz se letos objeví podruhé, první superúplněk byl v červnu.

Dnes Zemi ozáří obří Měsíc

13.07.2022 02:42 Dnes večer nastane superúplněk, pohledově bude Měsíc největší v letošním roce. Superúplněk je jev,…

Zdroj