PŘEHLEDNĚ: Karlovarský filmový festival 2023. Kolik stojí vstupenky a kde najdete kina

6 měsíce starý 73

Termín zahájení a kdy končí KVIFF 2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční v termínu od 30. června do 8. července 2023. Slavnostní start i zakončení se tradičně odehraje ve velkém sálu hotelu Thermal. Budova hotelu se nachází na okraji lázeňské zóny v samotném srdci Karlových Varů. Tato brutalistní stavba byla dokončena v roce 1976 a od začátku se o ní uvažovalo jako o hlavním centru festivalového dění.

Vstupenky a Festival Pass – ceník 2023

Chcete v Karlových Varech zhlédnout některý z festivalových snímků? Máte dvě možnosti. Tou komplexnější je Festival Pass, který vám umožňuje získat každý den až tři vstupenky na tři různé filmy. Rezervace lístků probíhá prostřednictvím festivalové aplikace nebo na pokladnách přímo na místě. Festival Pass je k dispozici v několika variantách – jednodenní, třídenní, pětidenní a na celý festival.

Ceny Festival Passu na MFF KV 2023

Festival Pass

Cena

Cena se slevou*

1 den

420 Kč

360 Kč

3 dny

980 Kč

740 Kč

5 dní

1450 Kč

1100 Kč

Celý festival

1990 Kč

1690 Kč

* Sleva je poskytnuta pouze na základě platného dokladu a platí pro studenty, důchodce a držitele karty ZTP.

Festival Pass přináší další výhody, například vstup na KVIFF Talks, možnost využívat festivalová kola a autobusy či slevy na vstupné do vybraných turistických lokalit v Karlovarském kraji. Držitelé Festival Passu se na filmy mohou dostat i bez vstupenky – 5 minut před začátkem promítání mohou obsadit případná volná místa v sálu (místa nejsou garantována, rozhoduje pořadí čekajících).

Pokud o Festival Pass nestojíte nebo jste již vyčerpali denní limit vstupenek, můžete si zakoupit lístky na konkrétní představení. Ceny vstupného byly stanoveny na 130 Kč, zlevněné vstupné činí 100 Kč. Rezervace a prodej vstupenek se spouští každý den v 7:00, a to jen na filmy, které se promítají téhož a následujícího dne. Výjimku tvoří pouze 29. červen, tedy den spuštění předprodeje, kdy můžete od 9:00 rezervovat a zakoupit vstupenky na první dva dny festivalu.

KVIFF.TV: Kde sledovat karlovarský filmový festival online?

Chcete mít v průběhu festivalu neustálý přehled o veškerém dění, živě sledovat hlavní události a další původní videoobsah? Stačí naladit KVIFF.TV. Tato platforma je dostupná všem zájemcům online. Po celý rok si zde můžete vybírat z bohaté knihovny s více než 500 filmy, které vybral dramaturgický tým karlovarského festivalu ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. Během festivalu se z KVIFF.TV stává oficiální festivalová televize.

Přenosy a videa z karlovarského festivalu najdete v záložce Live. Tento typ obsahu bývá k dispozici zdarma a pro jeho sledování se nemusíte ani registrovat. Přehrávání filmů z knihovny je zpoplatněné. Cena za jeden film začíná na 70 Kč. Pravidelným návštěvníkům platformy se vyplatí měsíční (160 Kč) nebo roční předplatné (1700 Kč).

Aplikace KVIFF.TV: Kde ji stáhnout?

Obsah KVIFF.TV přehrajete přímo v prohlížeči, v případě stažení souboru v libovolném přehrávači. Aplikace KVIFF.TV, která existovala v minulosti, již funkční není. Platforma je ale plně responzivní – vše můžete bez problémů sledovat i na svém telefonu či tabletu. Z prohlížeče lze přidat zástupce na plochu mobilního zařízení. K obsahu se tak dostanete rychle a pohodlně.

 Netflix, HBO Max, Disney+ či Amazon. Srovnání streamovacích služeb v Česku

Program KVIFF 2023

Z dosud zveřejněných částí programu je zřejmé, že festival pokračuje v tradici premiér klasických českých filmů vybraných pro digitální restaurování. V letošním roce se diváci mohou těšit na snímek Každý den odvahu – celovečerní debut Evalda Schorma z roku 1964 a jedno ze zásadních děl československé nové vlny.

Festival jedenácti snímky připomene tvorbu Jasuzo Masumury. Japonský režisér se proslavil především úspěšným bořením hranic mezi uměním a komercí. Představena bude rovněž kolekce íránských filmů z uplynulých čtyř let. Za filmy stojí převážně mladí tvůrci, kteří hledají způsob, jak se navzdory komplikovaným životním a tvůrčím podmínkám vyjádřit k aktuálnímu dění ve společnosti. Kompletní program festivalu bývá zveřejněn v polovině června.

Soutěže a ceny na filmovém festivalu

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary patří mezi nespecializované festivaly se soutěží celovečerních filmů. Největším tahákem je pochopitelně Hlavní soutěž festivalu, v rámci které se uděluje:

 • Velká cena Křišťálový glóbus za nejlepší film
 • Zvláštní cena poroty
 • Cena za režii
 • Cena za ženský herecký výkon
 • Cena za mužský herecký výkon

V loňském roce byla poprvé představena soutěž Proxima, která nahradila soutěž Na východ od Západu. Proxima se zaměřuje na autory čekající na objevení i renomované filmaře hledající nové definice své tvorby. Na vítěze čeká:

 • Velká cena soutěže Proxima
 • Zvláštní cena poroty soutěže Proxima

Kromě těchto ocenění se v Karlových Varech každoročně udělují:

 • Cena za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii
 • Cena prezidenta MFF Karlovy Vary
 • Divácká cena deníku Právo
 • ceny nestatutárních porot

Kinosály MFF Karlovy Vary: Přehled, mapa a kapacita diváků 

Ve kterých kinosálech se snímky promítají? Základnu festivalu tvoří hotel Thermal, kde se nachází hned šest sálů, včetně toho největšího pro 1146 diváků. Ve stejné budově najdete i nejmenší sál celého festivalu. Ten pojme pouhých 63 diváků. Kromě hotelu Thermal se festivalové kinosály nacházejí na dalších šesti místech, například v Grandhotelu Pupp, Divadle Husovka nebo v Karlovarském městském divadle.

Kinosál

Počet sedadel

Velký sál (hotel Thermal)

1131

Grandhotel Pupp

416

Karlovarské městské divadlo

296

Kongresový sál (hotel Thermal)

264

Malý sál (hotel Thermal)

243

Kino Čas

218

Lázně III

198

Kino Drahomíra

123

Divadlo Husovka

96

Kinosál A (hotel Thermal)

70

Kinosál B (hotel Thermal)

70

Kinosál C (hotel Thermal)

63

Mapa: Kde leží kina?

Plánujete navštěvovat projekce v různých kinosálech? Podívejte se, kde jednotlivá kina leží. I trasu mezi nejvzdálenějšími sály pěšky urazíte za zhruba půl hodiny.

Partneři 57. filmového festivalu v Karlových Varech

Festival tradičně vzniká za podpory ministerstva kultury. Složení partnerů doznalo oproti předchozímu ročníku výrazných změn. Do skupiny hlavních partnerů se posunula loterijní společnost Allwyn, za kterou stojí Karel Komárek. Mezi partnery se nově objevuje pojišťovací makléřská společnost Renomia. Novinkou je také podpora firmy GoPass, investiční společnosti TCF Capital nebo sítě lékáren Dr. Max.

Mediální partneři zůstávají beze změn – patří mezi ně například Česká televize, Český rozhlas Radiožurnál nebo Reflex. Kompletní seznam partnerů najdete na oficiálních stránkách festivalu.

Plakát KVIFF 2023

Sedmapadesátý ročník filmového festivalu ve Varech vsadil na jednoduchý vizuál s černým pozadím a barevným logem.

Vizuál 57. ročníku MFF Karlovy VaryAutor: KVIFF

Hvězdy, hosté a speciální ceny 2023

Jaké světové hvězdy do Karlových Varů letos zavítají? Jedním z hlavních taháků 57. ročníku bude herec Russell Crowe, známý z filmu Gladiátor. Crowe přijede i se svou kapelou Indoor Garden Party, s níž vystoupí v den zahájení festivalu.

Herec převezme ocenění za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Při této příležitosti bude uveden dvacet let starý snímek Petera Weira Master a Commander: Odvrácená strana světa, ve kterém Crowe ztvárnil hlavní roli. Jména dalších hvězd zatím nebyla odtajněna. V loňském roce se na západě Čech objevili například Geoffrey Rush či Benicio Del Toro.

Oceněna bude také česká herečka Daniela Kolářová. Na slavnostním zakončení převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Jako poctu Kolářové festival uvede snímek Kulový blesk.

Video se připravuje ...

Největší skandály a trapasy KVIFFu - facky a divoká líbačka!

Historie MFF Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se může pyšnit mnoha přízvisky. Jedná se o největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Spolu se slavnými festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu je KVIFF zařazen do kategorie A, tedy do skupiny nespecializovaných festivalů se soutěží celovečerních hraných filmů.

Historie festivalu sahá až do roku 1946, kdy se ještě v Mariánských Lázních uskutečnil první ročník. O rok později již festival hostily Karlovy Vary, kde se tato filmová slavnost koná dodnes. Mezi lety 1959 až 1993 se karlovarský festival na základě rozhodnutí Československa a Sovětského svazu ob rok střídal s tím moskevským. Od roku 1994, kdy se organizace festivalu ujal tým v čele s hercem Jiřím Bartoškou a filmovou publicistkou Evou Zaoralovou, se opět koná každoročně.

 Jaké seriály a filmy nabídne a kdy skončí HBO Max
Zdroj