Překvapivý závěr v případu zavražděné zdravotní sestry Eriky. Policie obvinila dvě osoby

3 měsíce starý 12

Mladík pod vlivem alkoholu měl Eriku pronásledovat poté, co si vybrala peníze z bankomatu. Následně na ni vytáhl nůž. Žena se ještě snažila utéct, jak ukázaly kamerové záznamy, mladík ji ale doběhl a do oblasti hrudníku ji zasadil až devět bodných ran. Ještě předtím, než z místa činu utekl, jí ukradl mobil a peněženku.

ČTĚTE TAKÉ: Rituální vražda muže z Kutné Hory: Tělo na posteli, krev nikde. Místo činu policisty zaskočilo

Bezvládné tělo objevila po necelé půlhodině kolemjdoucí žena a přivolala záchranáře. Podezřelý mladík byl dva dny na útěku, nakonec se ho však díky kamerám podařilo identifikovat. Zadrželi ho v Žilině na nádraží, odkud chtěl odcestovat do České republiky. Poblíž jeho bytu v Michalovcích policisté našli zakrvácený nůž a oblečení.

Valentýn je bez práce a příjmů. „A proto existuje oprávněná obava, že by si pácháním trestné činnosti i v budoucnosti zajišťoval finanční prostředky,“ uvedla mluvčí Krajské prokuratury Košice Jarmila Janová.

Mladíkovi hrozí až pětadvacet let za mřížemi nebo doživotí. Jeho nevlastní otec Ignác Kima Valentýnovu vinu odmítá a tvrdí: „Kdybych věděl, že můj syn je vrah, tak nehodím přímé důkazy do kontejneru. Nejsem až tak hloupý,“ řekl.

Zdroj