Českem postupují bouřky. Podle meteoradaru jsou teď hlavně ve Středních Čechách a na Klatovsku a Strakonicku. Doprovázet je můžou kroupy, přívalový déšť nebo silný vítr. Nejintenzivnější mají být bouřky právě ve Středočeském a Jihočeském kraji, říká pro Radiožurnál Petr Šimandl z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ústí nad Labem 22:52 27. června 2022

Hasiči vyjížděli v Ústeckém kraji k 15 případům čerpání vody. | Zdroj: HZS Ústeckého kraje

„Měly by je doprovázet poměrně velké kroupy, nárazy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů v hodině a také intenzivní srážky, kolem 50 milimetrů za krátkou dobu,“ řekl Petr Šimandl. 

Bouřky už zasáhly severozápad Česka. V Ústeckém kraji hasiči od 17.30 do 19.00 vyjeli  kvůli bouřce ke 33 událostem. „Nejvíce bylo na Teplicku - 22 událostí. Ostatní okresy maximálně po třech událostech. Nejčastěji hasiči odstraňovali spadlé stromy z komunikací - 16 zásahů,“ uvedli hasiči na twitteru.

Od 17:30 do 19:00 vyjely hasičské jednotky kvůli bouřce, která se přehnala přes Ústecký kraj k 33 událostem. Nejvíce na Teplicku - 22 událostí. Ostatní okresy maximálně po třech událostech. Nejčastěji hasiči odstraňovali spadlé stromy z komunikací - 16 zásahů.

— HZS Ústeckého kraje (@HzsUlk) June 27, 2022

Ve 14 případech hasiči Ústeckého kraje čerpali vodu. Nejčastěji ze sklepů a zatopených částí vozovek, v několika případech z přízemí objektů. „V Klapém uletěl párty stan. V Hudcově vítr opřel trampolínu o dům,“ popsali některé z výjezdů.

Meteorologové před bouřkami doprovázenými silným větrem, kroupami i intenzivním deštěm varovali. Podle nich se mohou zvednout hladiny menších toků. „Zejména na přítocích dolní Vltavy, mohou po intenzívních srážkách stoupnout a místy překročit první povodňový stupeň,“ sdělil Český hydrometeorologický ústav.

cen, lpa

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Bouzková porazila světovou osmičku a postoupila z prvního kola Wimbledonu. Dál jde i Veselý

  2. Přes Česko postupují bouřky. V Ústeckém kraji hasiči vyjížděli k popadaným větvím i kvůli čerpání vody

  3. Pražská opozice se neúspěšně pokusila odvolat Hřiba i náměstka Scheinherra. Město prověří IT zakázky

  4. Při úniku toxického plynu v jordánském přístavu Akaba zahynulo 13 lidí, dalších 250 je zraněno

  5. Benda: Představa, že státní úředník bude na svém místě až do smrti, je pro podřízené demotivující

  6. Ukrajinské děti se můžou seznámit s Rychlými šípy. Skauti a foglarovci vydali nový překlad

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Barrandovský most, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, MS fotbal 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, Válečné ztráty, MS hokej 2023

Doporučujeme