Převaděči shodili dvě holčičky ze čtyřmetrové pohraniční zdi na území USA

3 měsíce starý 8

Podle dostupných informací se jednalo o dvě sestry ve věku tří a pěti let. V současnosti jsou v péči zdravotníků, ale nic vážného se jim nestalo.

Na videu lze vidět, že převaděči z místa utekli hned poté, co ze zdi shodili druhou holčičku. Pracovník pohraniční stráže sledoval celou situaci živě z kamery a k dívkám okamžitě zavolal pomoc.

„Jsem zhrozena způsobem, kterým tito pašeráci v noci ošklivě shodili dvě nevinné děti z čtyřmetrové hraniční zdi. Nebýt bdělosti našich agentů využívajících mobilní technologie, byly by tyto malé holčičky vystaveny několik hodin drsnému pouštnímu prostředí,” řekla šéfka pohraniční stráže v El Pasu Gloria Chavezová.

Policie po pašerácích pátrá ve spolupráci s kolegy z Mexika.

Moc dětí, málo místa

Jak podotýkají zahraniční média, administrativa prezidenta Joe Bidena se v těchto dnech snaží najít vhodný prostor pro ubytování několika stovek dětí a dospívajících, kteří denně překračují hranice do USA.

V některých případech je rodičům dětí zakázán vstup, a proto posílají své potomky samotné. Doufají, že se jim po bezpečnostní kontrole a sérií byrokratických překážek nakonec podaří dostat se k příbuzným.

Zadržovací zařízení jsou ale z toho důvodu přeplněná, zatímco Bidenova vláda hledá dočasná řešení.

Zdroj