Prezident právě jmenoval Jakuba Kulhánka novým ministrem zahraničí. Zcela nový ministr začne ještě dnes řešit ve jménu Česka tu ...

2 měsíce starý 11
Prezident právě jmenoval Jakuba Kulhánka novým ministrem zahraničí. Zcela nový ministr začne ještě dnes řešit ve jménu Česka tu nejvážnější bezpečnostní situaci, jaká nás potkala za posledních 30 let. A my o jeho názorech nevíme vůbec nic.

Kdo tedy je novým ministrem zahraničí? O panu Kulhánkovi víme, že působil jako náměstek Ministerstva obrany, zahraničních věcí a vnitra. Zkušenosti se zahraniční politikou tedy má. Jeho největší přednost, díky které se vyšvihl až na ministra, je ale bezmezná loajalita vůči Janu Hamáčkovi.

Pan Hamáček se na základě osobní pomstychtivosti rozhodl vyměnit ministra Petříčka, aniž by za něj měl domluvenou náhradu. Jakmile Zaorálek jeho nabídku odmítl, vytáhl Kulhánka jako králíka z klobouku. A začal tvrdit, že všechny jeho kroky byly ve skutečnosti promyšlenými akty kamufláže, kterými měl zmást Rusko. Těžko se dá věřit, že je to cokoliv jiného než záložní plán.

V zájmu nás všech přeji novému ministrovi pevné nervy a ostré lokty. Bude je potřebovat… Třeba by si s sebou mohl na jednání brát pana Zaorálka jako dozor.

Zdroj