Prezident Miloš Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, který byl odsouzen za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Zohlednil jeho bezúhonnost i pracovitost. Podle Zemana nebyla zřejmě pro odsouzení Baláka rozhodná povaha činu, ale to, kde pracuje. V tiskové zprávě zaslané ČTK to v úterý uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Praha 16:49 29. 3. 2022(Aktualizováno: 16:59 29. 3. 2022)

Šéf Lesní správy Lány Miloš Balák | Foto: Dan Materna/MAFRA | Zdroj: Profimedia

Balák byl minulý týden s konečnou platností odsouzen k tříletému vězení za ovlivnění dvousetmilionové veřejné zakázky na zajištění a odvodnění svahů v Lánské oboře kolem vodní nádrže Klíčava. Zaplatit by také měl podle rozsudku 1,8 milionu korun a dostal čtyřletý zákaz činnosti. Zeman mu svým rozhodnutím vše prominul.

Lesní správa Lány je příspěvkovou organizací Kanceláře prezidenta republiky, Balák je podřízeným prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. Ten dosud odmítal Baláka zbavit funkce, svůj postup zdůvodňoval presumpcí neviny. Balák také u kladenského soudu čelí obžalobě v souvislosti s těžbou kamene v Lánské oboře.

Připravujeme podrobnosti.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Česko vyhostí pracovníka ruského velvyslanectví. Podobný krok ohlásily i další evropské země

  2. Prezident Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Balákovi

  3. Politický geograf Romancov: Ukrajina začíná být v tlaku na Západ zdrženlivější, ale stále má podporu

  4. Ukrajina na jednání v Turecku navrhla Rusku systém bezpečnostních záruk. Plánuje se i setkání prezidentů

  5. Německá Borna shání uprchlíkům z Irpině plnohodnotné byty. Přátelství měst válka nepoškodila

  6. Chomutovská firma vyrábí obranné ježky i ochranné bariéry pro ukrajinskou gardu

Aktuální témata

Cena benzinu, Rusko, Ukrajina, Ukrajina online, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022

Doporučujeme