Prezidentské volby se blíží. Diváci CNN Prima NEWS budou znát jméno vítěze jako první

2 týdny starý 12

Redakce CNN Prima NEWS bude na volebním vysílání spolupracovat s agenturami STEM a STEM/MARK, které poskytnou data, předvolební modely a také predikce výsledků prezidentských voleb. „Díky ní se diváci CNN Prima NEWS jako první v Česku dozví jména postupujících z prvního kola a následně i vítěze kola druhého. Poprvé jsme tuhle technologii použili v loňských parlamentních volbách, kde jsme jako první a téměř přesně odhadli zisk vítězné koalice Spolu,“ řekl šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Kromě výsledků se budou během volby představovat také klíčová místa, kde proběhnou největší souboje. To se bude týkat měst a obcí, kde se budou volby rozhodovat.

Před samotnou volbou proběhne hned několik Superdebat s největšími favority prezidentského klání. První se odehrají ve středu 4. ledna, kdy se představí kandidáti s nižšími preferencemi. O týden později, 11. ledna 2023, pak před televizní kamery přijdou favorité volby. Debaty se uskuteční ve velkém studiu a před publikem. Finální duel s dvěma postupujícími pak proběhne ve středu 25. ledna, tedy před případným druhým kolem. Moderátory Superdebat a Superduelu budou Terezie Tománková a Petr Suchoň.

Speciální vysílání i interaktivní mapy

CNN Prima NEWS nabídne speciální volební vysílání, které proběhne během volebních sobot 14. a 28. ledna. Studio bude vytvořené po vzoru americké CNN a zajistí potřebné a přehledné informace. Jako hosté se představí řada komentátorů, bývalých politiků a také účastníků minulých voleb. Pomocí interaktivní mapy mohou diváci vidět, jak volili jejich sousedé a jaké jsou nejzajímavější informace ze sociálních sítí.

Speciální vysílání bude probíhat i po volbách v neděli 15. ledna a 29. ledna v pořadu Partie Terezie Tománkové. V prvním vysílání se objeví dva kandidáti, kteří postupují do druhého kola, případně absolutní vítěz prvního kola. Pokud proběhne i druhé kolo, dostane 29. ledna pozvání čerstvě zvolený prezident.

Zdroj