Při bouřce spadly na dálnici D1 za Prahou dráty vysokého napětí

6 dny starý 14

 Reuters

Dálnice se uzavřela krátce před 20:30, uvedlo NDIC. "Ve směru na Brno spadly vlivem silného větru a deště na těleso dálnice dráty vysokého napětí," uvedla policie. Objízdné trasy v obou směrech stanovila přes Jažlovice a Všechromy, oznámila později. "Prosíme, jeďte s co nejvyšší opatrností vzhledem k počasí, padajícím stromům, drátům a hustému provozu na objízdných trasách," nabádala.

Vedení, které spadlo na D1, je vypnuté, řekla kolem 21:15 mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. "Na místo jedou energetici," dodala. Bouře podle ní ve středních Čechách připravila o elektřinu 15 000 domácností, poruch na vedení vysokého napětí je šest.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) kolem 20:45 uvedl, že kolem Českého Brodu, Benešova a Říčan se vyskytují velmi silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině a kroupami velkými do dvou centimetrů. "Bouřky v nejbližších dvou hodinách budou postupovat k východu do okresu Kolín, Kutná Hora a Čáslav," doplnili meteorologové.

Bouřkou poškozené vedení vysokého napětí loni v červnu dočasně zastavilo provoz na dálničním křížení D1 a D46 u Vyškova. Dráty tam bylo nutné snést, protože hrozil jejich pád na dálnici a ohrožení provozu.

Zdroj