Při dalším útoku v Izraeli zahynulo pět lidí

4 měsíce starý 136

foto Ilustrační foto - Pohled na místo útoku v jihoizraelském městě Beerševa, kde útočník s nožem dnes zabil nejméně tři lidi a následně byl zastřelen.

Tel Aviv - Při dalším útoku v Izraeli dnes zahynulo podle zdravotníků pět lidí. Od minulého týdne jde o třetí útok v Izraeli. Při všech třech přišlo za týden o život 11 lidí. Minulé dva útoky se připisovaly pachatelům spřízněným s Islámským státem. Premiér Naftali Bennett svolal ještě na dnešní večer schůzku představitelů silových resortů.

Policejní mluvčí řekl, že se střílelo na dvou nebo třech místech na předměstí Bnei Brak, kde žije komunita ortodoxních židů. Střelec byl na motocyklu a zahájil palbu na balkony a pak na lidi okolo.

Zdravotníci oznámili, že o život přišlo pět osob a že "terorista byl zlikvidován". Podle izraelské televize se policie domnívá, že útočil Palestinec ze Západního břehu Jordánu, jemuž někdo pomohl dostat se do Izraele. Deník Haarec oznámil, že podezřelým je 27letý Palestinec z Jaabadu u Džanínu, který byl na místě zastřelen. V roce 2013 byl v Izraeli zatčen za bezpečnostní delikt a odpykal si šestiměsíční trest. Policie se domnívá, že nebyl sám a pátrá po dalším útočníkovi. Podle serveru Ynet pracoval v Bnei Braku nelegálně a byl vyzbrojen automatickou puškou.

V Bnei Braku se na místě jednoho z dnešních útoků sešli lidé a provolávali "smrt Arabům a odplatu".

První ze série útoků se odehrál v Beerševě minulý týden a pachatel při něm zabil nožem a autem čtyři lidi. V neděli pak dva útočníci v Hadeře zabili dva policisty. Tito tři pachatelé byli zabiti.

Bennett svolal bezpečnostní schůzku, na níž bude kromě jiných ministr obrany Benny Ganc, ministr veřejné bezpečnosti Omer Barlev a náčelník generálního štábu armády Aviv Kochavi.

Izraelské bezpečnostní složky jsou kvůli situaci ve stavu zvýšené pohotovosti a připravují se na vlnu násilností s blížícím se muslimským postním měsícem ramadánem.

Zdroj