Při nehodě vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner

4 měsíce starý 21

Při nehodě vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. S odvoláním na tamní policii to uvedla agentura AP. K nehodě došlo v sobotu místního času. Na palubě stroje Eurocopter AS50 zemřelo pět lidí včetně pilota.

Zprávu potvrdila ČTK mluvčí investiční skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Pohřeb se bude konat v úzkém rodinném kruhu. Mluvčí zároveň požádala, aby všichni respektovali soukromí Kellnerovy rodiny. „Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera,“ uvedla Tkadlecová.

Podle agentury AP byla pětice lidí na ledovci lyžovat. Na místo je dopravovala právě helikoptéra. Čtyři lidi na palubě a pilot nehodu nepřežili, poslední cestující je ve vážném stavu v nemocnici, uvádí AP.

Všechny oběti neštěstí se podařilo identifikovat, je mezi nimi i český podnikatel a nejbohatší Čech Petr Kellner. Ve vrtulníku se měl nacházet také další Čech Benjamin Larochaix, který rovněž přišel o život.

Důvod nehody není zatím známý. Došlo k ní asi 80 km od města Anchorage. Cesta na místo záchranářům trvala několik hodin.

A helicopter crash has killed five people who were on a heli-skiing trip into Alaska's backcounty, about 50 miles east of Anchorage. Another person was in serious but stable condition, authorities said. https://t.co/JHhYmi9u7H

— The Associated Press (@AP) March 29, 2021

Server NY Times napsal: Pět lidí, včetně nejbohatšího člověka České republiky, zahynulo na Aljašce, když jejich vrtulník havaroval. Uvedly to místní úřady.

Český miliardář Petr Kellner, jehož čisté jmění společnost Forbes odhaduje na 17,5 miliardy USD, byl rovněž na palubě havarovaného vrtulníku Airbus AS350 B3, který se zřítil poblíž ledovce Knik. Šestapadesátiletý Kellner zahynul spolu s dalším hostem horské chaty Tordrillo Benjaminem Larochaixem. Dále byli na palubě dva průvodci a pilot vrtulníku. Jeden z přeživších byl převezen ve vážném, ale stabilním stavu. Místní úřady oznámily, že zahájily vyšetřování, aby zjistily, co způsobilo nehodu.

Dále se ve zprávě uvádí, že nehoda může souviset se zálibou v extrémních sportech a exkurzích. Záchranáři uvedli, že byli upozorněni v sobotu v deset hodin, když se vrtulník nevrátil z plánované exkurze a poblíž ledovce Knik byly pozorovány trosky z havárie. Nehoda zřejmě souvisí s místní nabídkou vzrušujících letů pro bohaté turisty. Lety v extrémních podmínkách do vzdálených hor jsou známé svými vysokými cenami a také svými riziky, doplnily New York Times.  

Zdroj