Při pádu vrtulníku na Aljašce zemřel Petr Kellner

3 měsíce starý 16

Nejbohatší Čech Petr Kellner zahynul v sobotu při nehodě vrtulníku na Aljašce. Při nehodě zemřeli další čtyři lidé, oznámila americká média s odvoláním na provozovatele lyžařské chaty, do níž skupina mířila. Smrt většinového vlastníka skupiny PPF následně potvrdla i místní policie a samotná skupina PPF.

„Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera,“ uvedla mluvčí PPF Jitka Tkadlecová.

Vrtulník se zřítil v oblasti ledovce Knik. Na palubě byli vedle Kellnera a dalších lyžařů také průvodci z blízké horské chaty Tordrillo. Podle vyjádření provozovatele chaty zde byl Kellner častým a věrným hostem. 

Mezi mrtvými je podle policie i další muž z Čech, padesátiletý Benjamin Larochaix. Jeden z lidí na palubě nehodu přežil, podle policie je ve vážném stavu.

Kellner je majoritním vlastníkem investiční skupiny PPF Group, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech. Podle výroční zprávy společnosti za rok 2019 Kellner ovládá 98,93 procenta PPF. Jeho majetek deník E15 odhaduje na 233 miliard korun.

Autor: ČTK, fry

EUR 26,04 26,14
USD 22,02 22,16
GBP 30,36 30,52
Zdroj