Při požáru v domově s pečovatelskou službou v Krupce zemřela žena. Stav budovy posoudí statik

3 měsíce starý 14

Při nočním požáru v Domě s pečovatelskou službou v Krupce na Teplicku zemřela seniorka. Muže, který se nadýchal kouře, převezli záchranáři do nemocnice. Evakuovat museli hasiči z domu i dalších devět jeho obyvatel, domů se zatím vrátit nemohou. Stav budovy musí posoudit statik, uvedl starosta Krupky Zdeněk Matouš (ČSSD). Škodu způsobenou požárem odhadl předběžně na tři až pět milionů korun, příčiny vyšetřovatelé zjišťují.

Krupka (Teplicko) 9:47 3. ledna 2021

K požáru vyjelo šest jednotek hasičů (ilustrační foto) | Zdroj: HZS Jihočeského kraje

„Bylo štěstí v neštěstí, že byt nad tím, který byl zasažený požárem, nebyl obsazený, mohlo to dopadnout ještě hůř. Hasiči navíc byli na místě velmi rychle,“ doplnil starosta.

Sedm vyděšených a vyčerpaných seniorů, které oheň vyhnal z domovů, našlo ještě v noci azyl v ubytovně pro sportovce na místním stadionu. Starají se o ně pečovatelky a mají zajištěné i stravování. O dvě klientky se postaraly jejich rodiny.

„My se o ty seniory postaráme minimálně dva, tři dny, a myslím si, že možná i déle. Jsme na to připraveni,“ dodal starosta. K dispozici je na stadionu osm pokojů, mají tam i sociální zázemí a společenskou místnost.

„Teď řešíme, že by si potřebovali vyzvednout nějaké věci u sebe doma, to nějak vyřešíme ve spolupráci s hasiči a policií,“ dodal Matouš. Dům podle něj bude potřebovat zřejmě zásadní rekonstrukci.

Šest jednotek vyjelo v 0:36 k požáru bytu v domově důchodců v Hřbitovní ulici v Krupce. Z důvodu počtu nasazených jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Při požáru zemřel člověk. Jedenáct lidí bylo evakuováno. Jeden se nadýchal kouře. Hasiči požár zlikvidovali v 1:47.

02:04 – 03. 01. 2021

1 7

Požár v domě s pečovatelskou službou v Krupce byl na operační středisko hasičů ohlášen půl hodiny po půlnoci, na místo vyjelo šest jednotek.

„Z důvodu počtu nasazených jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Oheň se podle něj podařilo zlikvidovat zhruba deset minut před 2.00.

Podle krajské policejní mluvčí Aleny Bartošové začne dopoledne ohledání místa požáru, na místo vyjedou vyšetřovatelé policie a hasičů. „Na místo bude vyslán i pes speciálně cvičený na vyhledávání akcelerantů hoření,“ doplnila policejní mluvčí.

ČTK

Zdroj