Při přestřelce s izraelskými silami u hranic Pásma Gazy zahynul egyptský voják

před 2 týdny 36

foto Ilustrační foto - Dým stoupá z Rafáhu v jižní části Pásma Gazy po izraelském náletu, v popředí zeď na hranici s Egyptem. 6. května 2024. 

Tel Aviv - Při přestřelce s izraelskými silami u hranic s Pásmem Gazy byl dnes zabit egyptský voják. Podle agentury DPA to potvrdil egyptský vojenský mluvčí. Izraelská armáda krátce předtím informovala, že vyšetřuje zprávy střetu mezi izraelskými a egyptskými vojáky nedaleko hraničního přechodu Rafáh, ale nesdělila nic o obětech. Podle DPA jde o první veřejně známý případ zabití egyptského vojáka od začátku války v Pásmu Gazy loni v říjnu.

Přechod Rafáh se nachází mezi Egyptem a jihem Pásma Gazy, kde izraelská armáda bojuje s ozbrojenci z palestinského hnutí Hamás. Palestinskou stranu přechodu Izrael ovládl tento měsíc, když zintenzivnil operace v oblasti Rafáhu.

"Před několika hodinami došlo na egyptské hranici ke střelbě. Incident je prověřován a probíhají jednání s Egypťany," uvedla izraelská armáda v prohlášení.

Krátce nato také egyptská armáda sdělila, že incident vyšetřuje a potvrdila smrt jednoho vojáka.

Z oficiálních sdělení zatím není zřejmé, kdo se střelbou začal. Podle armádních zdrojů izraelského listu Haarec na izraelské vojáky nejprve vystřelil egyptský voják.

Přečtěte celý článek