Při ruském ostřelování Lysyčansku podle úřadů zemřelo osm lidí

5 měsíce starý 128

foto Ilustrační foto - Ruský raketomet během útoku proti ukrajinským jednitkám na neznámém místě na Ukrajině na snímku ruského ministerstva obrany z 25. června 2022.

Kyjev - Osm lidí zemřelo a dalších 21 bylo zraněno při dnešním ruském ostřelování ukrajinského města Lysyčansk. Podle tiskových agentur o tom informoval gubernátor Luhanské oblasti Serhej Hajdaj.

"Dnes v Lysyčansku, když civilisté čerpali vodu z přivezené cisterny, zasáhli Rusové dav lidí z raketometů Uragan. Osm obyvatel Lysyčansku bylo zabito, na 21 jich bylo převezeno do nemocnice," citovala Hajdaje agentura Interfax-Ukrajina. Šestnáct osob bylo po nejnutnějším ošetření evakuováno do nemocnic v jiných oblastech.

Tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

Ruští vojáci dnes pokračovali v útocích na Lysyčansk, který je posledním velkým městem, jež ukrajinská armáda drží v Luhanské oblasti na východě země. Hajdaj dnes vyzval k evakuaci všech zbývajících obyvatel.

Rusko se k dnešnímu ostřelování v Lysyčansku dosud nevyjádřilo. Moskva stále popírá, že by na Ukrajině útočila na civilisty a civilní objekty.

Nejméně jedenáct obětí a čtyři desítky zraněných si dnes vyžádal ruský zásah obchodního centra v ukrajinském městě Kremenčuk, kde se podle prezidenta Volodymyra Zelenského v té době nacházelo na tisíc lidí. Útok kromě ukrajinských představitelů odsoudili také zástupci OSN a řady západních zemí.

Zdroj