Při sesuvu ledovce v Dolomitech zemřel muž z Česka, další se pohřešuje

5 měsíce starý 46

foto Záchranáři s vrtulníkem pátrají po turistech pohřešovaných po sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Alpách, 3. července 2022.

Praha - Při nedělním sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech zemřel muž z Česka. Další muž s českým občanstvím se pohřešuje. V horách byli spolu. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Další informace podle ní nyní ministerstvo nebude sdělovat. O jedné oběti neštěstí z Česka už dřív informovala italská média, z 13 nezvěstných jsou podle nich tři z České republiky.

"Můžeme potvrdit úmrtí českého občana v souvislosti s neštěstím na Marmoladě. Zároveň pohřešujeme dalšího českého občana," uvedla mluvčí. Český zastupitelský úřad podle ní prověřil více než dvě desítky dalších podnětů a všichni tito Češi jsou v pořádku.

Na hoře Marmolada, kde se v neděli uvolnil velký kus ledovce, dnes ráno pokračuje pátrání po nezvěstných. Podle italského tisku se zatím nepodařilo identifikovat všechny ze sedmi potvrzených obětí. Záchranáři místo sesuvu prohledávají s pomocí vrtulníků a bezpilotních letounů, kvůli nebezpečí dalších sesuvů zatím vyloučili možnost vyslat na místo pátrací skupiny.

Pátraní je podle záchranářů velmi komplikované a ztěžuje ho i nepříznivé počasí. Kvůli bouřce ho museli v pondělí na mnoho hodin přerušit. Šance na přežití lidí, které sesuv zasáhl, je podle odborníků minimální.

Zdroj