Při sesuvu půdy na italském ostrově Ischia zahynulo nejméně osm lidí

3 měsíce starý 14

foto Záchranářský pes v sutinách - ilustrační foto.

Casamicciola (Itálie) - Ve městě Casamicciola na italském ostrově Ischia po ranním sesuvu půdy vyvolaném prudkým deštěm zahynulo nejméně osm lidí, další se pohřešují. S odvoláním na ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salvinihi o tom informoval list La Repubblica. Počet obětí se podle něj může ještě zvýšit.

Proud bahna strhl několik budov, desítky aut a mikrobusů skončily v moři. Mezi pohřešovanými je tříčlenná rodina včetně kojence a také pětadvacetiletá žena. Střední a jižní Itálii v současnosti sužují silné bouřky.

Do města Casamicciola okamžitě dorazilo několik hasičských týmů, které se snaží dostat do zatím odlehlých míst na různých místech sesuvu. Na místě pomáhají také potápěči a námořníci.

Přístav, který zajišťuje trajektové spojení se světem, je nyní uzavřen. Ulice lemují zdevastované vozy, bahno a sutiny. Střední a jižní Itálii dnes sužují silné bouřky.

Ischia je největším ostrovem v Neapolském zálivu. Na sopečném ostrově o rozloze 46 kilometrů čtverečních žije celoročně zhruba 63.000 lidí, v létě jich tam je více než 200.000.

Zdroj