Příčinou požáru prodejny Hecht v Tehovci u Prahy bylo vznícení akumulátoru

4 měsíce starý 4

foto Hasiči zasahovali 18. května 2023 u požáru prodejny se zahradní technikou v Tehovci u Prahy.

Tehovec (u Prahy) - Příčinou požáru, který ve středu večer zachvátil prodejnu se zahradní technikou Hecht v Tehovci u Prahy, bylo vznícení akumulátoru v dílně elektronářadí. Předpokládaná škoda je 60 milionů korun. Na místě je dnes ráno ještě dobrovolná jednotka hasičů. Když bude při průzkumu vše v pořádku, hasiči objekt předají majiteli, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Požár byl hlášen ve středu kolem 18:30, kouř byl vidět z dalekého okolí. Událost se obešla bez zranění, nikdo se ani nenadýchal kouře. Oheň zasáhl střešní prostor přibližné s rozlohou 30krát 20 metrů, střechou se rychle šířil. Před 19:30 hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Po 22:00 nechal velitel zásahu vyhlásit zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu a povolal další techniku a hasiče, aby se v práci mohli střídat.

Před 23:00 už mohli hasiči z přízemí budovy začít vynášet zboží na místo střežené policií. Měření množství škodlivin v ovzduší nezjistilo překročení hygienických limitů. Po lokalizaci požáru kolem 23:15 se mohli někteří z téměř 200 zasahujících hasičů začít vracet na základny a postupně snižovali stupeň poplachu.

Ve čtvrtek ještě pokračovali v likvidaci požáru, hlavně dohašovali ohniska. Na místě také pracovali vyšetřovatelé. Odpoledne už většina hasičů odjela, jedna dobrovolná jednotka zůstala u požářiště do dnešního rána.

Společnost Hecht v prohlášení pro ČTK uvedla, že prodejna v Tehovci je kvůli požáru místního skladu na nezbytně nutnou dobu uzavřena. "Usilovně pracujeme na jejím znovuotevření," uvedla firma. Zákazníci podle ní mohou využít dalších 80 prodejen Hecht na jiných místech.

Zdroj