Přihlašování na střední školy začalo. Radíme, na které může být snazší se dostat

před 3 měsíce 83

 Thinkstock

Loni někde brali každého studenta, který se přihlásil, na některých školách ale přijali jen každého dvacátého. Podobné rozdíly se dají očekávat i letos. Tabulka níže umožňuje vyhledat kterýkoliv obor, na který se lze letos hlásit, a podívat se, jak velkou část žáků škola přijala.

Jde o údaje za kompletní přijímací řízení. Pokud škola vypisovala na daný obor i druhé či třetí kolo, zájemci z nich jsou v tabulce zahrnuti. Přehled ukazuje, o které obory byl velký zájem a o které naopak menší, a může být tak určitým vodítkem. Stále se však jedná o údaje z loňského roku a preference žáků mohou být letos odlišné.

Na Infoabsolvent.cz můžete získat další podrobné informace nejen o vzdělávací nabídce, ale absolvovat i orientační profitest zájmů, zhlédnout filmové ukázky povolání nebo najít informace o nezaměstnanosti absolventů. Naleznete zde i sekci "Jak na to", obsahující rady a doporučení k procesu rozhodování o studiu a přechodu do školy či na trh práce, a sekci pro žáky se zdravotním postižením či znevýhodněním.

Přečtěte celý článek