Přímá demokracie Tomia Okamury v praxi. Kdo bude kandidovat? Neřekneme

4 měsíce starý 28

Zleva předseda poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala a předseda hnutí Tomio Okamura | FOTO: ČTK

SPD Tomia Okamury již také zahájila kampaň. Sázet má na levné potraviny pod výrobní cenou. Hnutí SPD sice představilo lídry krajských kandidátek, ale neodtajnilo, kdo bude usilovat o hlasy voličů na dalších pozicích. Napíná tak i některé své poslance, kteří dosud nevědí, jestli budou kandidovat.

Překvapením je kandidatura předsedy hnutí Tomia Okamury v Moravskoslezském kraji. Krajská organizace podle informací Deníku N sestavila vlastní kandidátku, celostátní předsednictvo ji však změnilo a šéfce moravskoslezské SPD Ireně Bláhové zakázalo podepisovat faktury a objednávky.

Dále čtěte

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Koncert PRAŽSKÝ VÝBĚR SYMPHONY oslaví 30 let bez sovětských okupantů. Pokřtíme na něm Týdeník FORUM

Redakce internetového deníku FORUM 24 pořádá spolu s partnery jedinečnou akci: Koncert Michaela Kocába, Michala Pavlíčka a Českého národního ...

číst článek »

V Pardubickém kraji měl být jedničkou Kohoutek, dvojkou bývalý kriminalista Tomáš Fadrný. Minulý týden ale přišlo vedení strany s tím, že sehnalo jiného lídra – bývalého sociálního demokrata Baštu. Bašta se jako velvyslanec podílel na kupčení s vízy pro Ukrajince. Média ho v roce 2009 spojila s tím, že pracovníci českého konzulátu ve Lvově žadatelům o víza tvrdili, že se nemohou obracet přímo na konzulát, ale musí se telefonicky registrovat prostřednictvím call centra soukromé firmy. Registrace stála v přepočtu skoro 350 korun a peníze šly na účet firmy, kterou vlastnil Baštův přítel.

Kohoutek je ovšem zase spojený s lichvou. Podle rozsudku, který zveřejnil server iRozhlas.cz, byl Kohoutek 13 let jednatelem a společníkem ve firmách Time Financial CZ a První Time Financial CZ, které poskytovaly nebankovní půjčky, svého podílu se však podle obchodního rejstříku krátce před volbami v roce 2017 zbavil. „Úrok 240 procent ročně a roční procentní sazba nákladů 791,68 procenta jsou tak vysoké, že nemůže být pochyb o tom, že soudy na takovou půjčku nahlížejí jako na právní jednání obsahující lichevní znak – nepřiměřeně vysoký úrok,“ stojí v rozsudku.

Pro svou pražskou kandidátku získala Okamurova SPD muže, který spravuje sociální sítě kardinála Dominika Duky a má na starosti i sociální sítě Pražského arcibiskupství. Kandidátem v hlavním městě se má stát Josef Nerušil, který v současnosti působí i jako radní Českého rozhlasu. Josef Nerušil jako radní Českého rozhlasu v minulosti několikrát odmítl, že by stranil SPD. Rovnítko před několika měsíci mezi něj a Okamurovu stranu vložil server Hlídací pes v souvislosti s jeho analýzami, které měly dokazovat, že SPD má ve veřejnoprávních médiích menší prostor než politické strany se stejným volebním ziskem.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Zdroj