Primátor Hřib k uzavření Prahy: Ohradit přes milion lidí na tak malém prostoru opravdu nedává epidemiologicky smysl

3 měsíce starý 32

Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) opětovně žádá ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) o propojení Prahy s okresy Praha-východ a Praha-západ. Hustota obyvatel v Praze je velká a Pražané se nemají kam rozptýlit.

„Neochotu @jhamacek propojit Prahu s okresy Praha-východ a Praha-západ nerozumím. V Praze je hustota obyvatel 2581 lidí na km². Pro srovnání, celorepublikově je to 134. Ohradit přes milion lidí na tak malém prostoru opravdu nedává epidemiologicky smysl,“ apeloval dnes s platnými argumenty primátor Hřib na ministra vnitra Hamáčka.

Neochotu @jhamacek propojit Prahu s okresy Praha-východ a Praha-západ nerozumím. V Praze je hustota obyvatel 2581 lidí na km². Pro srovnání, celorepublikově je to 134. Ohradit přes milion lidí na tak malém prostoru opravdu nedává epidemiologicky smysl.

— Zdeněk Hřib (@ZdenekHrib) April 1, 2021

Dnešní Hřibova snaha o propojení Prahy s okresy Praha-východ a Praha-západ nebyla zdaleka první. Například už včera vysvětloval důvody velké návštěvnosti parků a pražské náplavky.

„Pražané zaplnili pražské parky a náplavku, protože nemají jinou možnost kam vyrazit v těchto skoro až letních teplotách do přírody. Proto opět apeluji na propojení Prahy s okresy Praha-východ a Praha-západ. Pomohlo by to rozptýlení lidí do většího prostoru,“ napsal Hřib na twitter.

Dále čtěte

FCM

Doležal, Šafr, Němcová nebo Obrana před Babišem. Podporujte žurnalistiku čtením!

Spolek Free Czech Media ve spolupráci s deníkem FORUM 24 vydal v roce 2020 čtyři knihy. Najdete v nich aktuální témata, rozhovory i historii. ...

číst článek »

Vyslechnutí se ale Zdeněk Hřib pravděpodobně nedočká. Společně s radní pro kulturu v Praze Hanou Třeštíkovou připravil alespoň záchranný seznam dvaceti méně frekventovaných míst v Praze, která je možné v době uzavření okresů navštívit. „Tak schválně, už jste někdy byli v Praze v pralese, nebo víte, kde můžete spatřit muflona?“ vyzval Hřib Pražany k výletům do méně známých míst v Praze, mezi kterými se nachází například Draháňské údolí nebo Vávrova vyhlídka na Branických skalách.

Zákazu cestování mezi Prahou a okresy Praha-východ a Praha-západ se diví i jiní. „Zakázat lidem odjet z Prahy a divit se, že chodí do parků a na náplavky. Nařídit nošení roušek na prázdných ulicích, které stejně nikdo nedodržuje. Nechávat zavřené farmářské trhy, když jsou otevřené hypermarkety. Jestli můžu dát vládě z něčeho za 1, tak z lpění na nesmyslech,“ napsal na twitteru poslanec Martin Kupka (ODS).

Zakázat lidem odjet z Prahy a divit se, že chodí do parků a na náplavky. Nařídit nošení roušek na prázdných ulicích, které stejně nikdo nedodržuje. Nechávat zavřené farmářské trhy, když jsou otevřené hypermarkety. Jestli můžu dát vládě z něčeho za 1, tak z lpění na nesmyslech.

— Martin Kupka (@makupka) March 31, 2021

„Vláda nehodlá vyhovět usnesení sněmovny, aby zrušila omezení pohybu mezi okresy a nošení roušek na prázdných ulicích. Sami nepochybně vědí, jak neúčinná a absurdní omezení to jsou, ale maskují jimi svoji bezradnost. Jediné, co zvládají, je držet lidi pod zámkem,“ reagoval poslanec Jan Skopeček (ODS) před pár dny na vládní rozhodnutí ohledně uzavření okresů.

„Kdo byl na náplavce, ať nepočítá, že se jeho dítě dostane na školu, Vy holoto utržená ze řetězu!“ zavtipkoval Skopeček na twitteru.

Kdo byl na náplavce, ať nepočítá, že se jeho dítě dostane na školu, Vy holoto utržená ze řetězu!

— Jan Skopeček (@Jan_Skopecek) March 31, 2021

Podle dopisu z 23. března o neudělení výjimky mezi Prahou a okresy Praha-východ a Praha-západ, který sdílela hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková na twitteru, ministr Hamáček jako argument vyzdvihuje dostatečnou vybavenost základních služeb i sportovního využití v okresech Praha-východ a Praha-západ. Výjimky, ve kterých nebylo možné dodržet přijatá vládní opatření, nebo představovala pro občany zátěž či komplikaci, už uděleny byly.

Zdroj