Princezna Charlotte je nejbohatší dítě světa. Jednou zdědí i prolulé šperky po Dianě

3 měsíce starý 18

Princezna Charlotte z Cambridge, dcera prince Williama a Kate, zaujímá v žebříčku Rich Kids 2021 první místo. S odhadovaným jměním 4,2 miliardy eur (přibližně 107 miliard korun) překonala svého bratra George, který se umístil hned za ní s 2,5 miliardy eur (přibližně 64 miliard korun).

Hlavním příjmem mladičké následovnice britského trůnu bude podle odborníků dědictví. Studie však předpokládá, že Charlotte bude v budoucnu mnohem produktivnější než její sourozenci. Jak píše deník Express důvod je prostý, může za to takzvaný „efekt Kate Middletonové“. Volba oblečení vévodkyně z Cambridge má totiž velký vliv na módní trendy. Podobný jev jsme mohli sledovat u princezny Diany a předpokládá se, že Charlotte půjde ve stopách své matky i zesnulé babičky.

Čtvrtou následnici britského trůnu čeká velké dědictví. Už teď se například spekuluje o tom, které šperky zdědí po své babičce princezně Dianě. Nějvětší rozruch vyvolává diadém, který na sobě měla princezna v den své svatby s princem Charlesem. Ten v současnosti vlastní Dianin mladší bratr. „William si je se svým strýcem blízký a požádal ho, zda by diadém jeho matky nemohl být jednoho dne předán Charlottě. William si je dobře vědom toho, že hrabě má vlastní dcery, ale oba se shodli na tom, že Dianin ikonický kousek patří její první vnučce,“ uvedl pro web GoodtoKnow zdroj blízký královské rodině.

Spekulovalo se o tom, že by tiáru mohla zdědit dcera prince Harryho Lilibet Diana, avšak vzhledem k tomu, že není prvorozenou dcerou budoucího krále, je nepravděpodobné, že by korunu dostala. Hodnota šperku se odhaduje na necelých 16,5 milionů eru, tedy 420 milionů korun.

Archie je až na 11. místě

Výzkum Rich Kids 2021 zahrnuje celkem 45 jmen. U některých dětí se předpokládá, že zdědí velké jmění po svých slavných rodičích, u jiných jim k velkému jmění dopomůže jejich talent. Příkladem je dcera rappera Jay-Z a zpěvačky Beyoncé Blue Ivy, která se o třetí místo v žebříčku dělí s princem Louisem, třetím synem královského páru Kate a prince Williama.

Blue Ivy je nejen dědičkou značného majetku, ale už teď si vydělává slušné peníze. Získala cenu Grammy a MTV Video Music Awards. Její matka se postarala o to, že je její dcera již od útlého dětství módní ikonou.

Studie se zúčastnili i další děti. Na pátém místě se umístila dcera slavného herce Toma Cruise Suri Cruisová. Sedmé místo obsadily děti Angeliny Jolie a Brada Pitta dvojčata Vivienne a Knox Jolie. Na jedenáctém místě se umístil prvorozený syn prince Harryho a Meghan Markleové Archie Mountbatten-Windsor.

Zdroj