Princezna Kate oznámila, že dělá dobré pokroky v léčbě rakoviny

před 1 měsíc 62

Britská princezna Kate v pátek oznámila, že v léčbě rakoviny dělá dobré pokroky. V sobotu se proto zúčastní velkolepé vojenské přehlídky v Londýně, což bude letos její první veřejné vystoupení. Informovala agentura AP s odkazem na prohlášení Kensingtonského paláce.

Budoucí královna se na veřejnosti naposledy objevila o Vánocích. Tehdy se Kate s rodinou zúčastnila bohoslužby v kostele poblíž královského sídla Sandringham ve východní Anglii. V lednu byla hospitalizována kvůli blíže nespecifikované operaci břicha a v březnu oznámila, že podstupuje chemoterapii kvůli blíže nespecifikované formě rakoviny.

„Dělám dobré pokroky, ale jak ví každý, kdo prochází chemoterapií, jsou dobré i špatné dny,“ uvedla nyní manželka následníka trůnu, prince Williama.

Dodala, že ji čeká „ještě několik měsíců“ léčby. Kromě toho potvrdila, že se o víkendu s rodinou zúčastní vojenské přehlídky u příležitosti oslav narozenin britského panovníka Karla III. známé jako Trooping the Color.

„Doufám, že se v létě budu moci zúčastnit některých veřejných akcí, ale stejně tak vím, že ještě nejsem z nejhoršího venku,“ uvedla rovněž Kate.

Dnešní oznámení je podle AP významným milníkem, ale neznamená pro Kate návrat k veřejným povinnostem na plný úvazek.

Princeznin tchán král Karel III. má také rakovinu a podstupuje léčbu. Britská hlava státu naposledy odcestovala do Francie na osmdesáté výročí vylodění v Normandii. Na rozdíl od krále se Kate zcela stáhla ze svých královských povinností. Její manžel princ William se na jaře také na několik týdnů stáhl, aby podpořil svou ženu a jejich tři děti.

Přečtěte celý článek