Princezna Kate oznámila, že v léčbě rakoviny dělá pokroky a v sobotu se zúčastní vojenské přehlídky

před 1 měsíc 54

Britská princezna Kate oznámila, že v léčbě rakoviny dělá dobré pokroky. V sobotu se proto zúčastní velkolepé vojenské přehlídky v Londýně, což bude letos její první veřejné vystoupení. Informovala agentura AP s odkazem na prohlášení Kensingtonského paláce.

Londýn 21:19 14. června 2024

Budoucí královna se na veřejnosti naposledy objevila o Vánocích

Budoucí královna se na veřejnosti naposledy objevila o Vánocích | Foto: Kensingtonský palác

Budoucí královna se na veřejnosti naposledy objevila o Vánocích. Tehdy se Kate s rodinou zúčastnila bohoslužby v kostele poblíž královského sídla Sandringham ve východní Anglii. V lednu byla hospitalizována kvůli blíže nespecifikované operaci břicha a v březnu oznámila, že podstupuje chemoterapii kvůli blíže nespecifikované formě rakoviny.

Princezně Kate se daří dobře, řekl princ William. Kvůli rakovině podstupuje preventivní chemoterapii

Číst článek

„Dělám dobré pokroky, ale jak ví každý, kdo prochází chemoterapií, jsou dobré i špatné dny,“ uvedla nyní manželka následníka trůnu, prince Williama.

Dodala, že ji čeká „ještě několik měsíců“ léčby. Kromě toho potvrdila, že se o víkendu s rodinou zúčastní vojenské přehlídky u příležitosti oslav narozenin britského panovníka Karla III. známé jako Trooping the Color.

„Doufám, že se v létě budu moci zúčastnit některých veřejných akcí, ale stejně tak vím, že ještě nejsem z nejhoršího venku,“ uvedla rovněž Kate.

Oznámení je podle AP významným milníkem, ale neznamená pro Kate návrat k veřejným povinnostem na plný úvazek.

Princeznin tchán král Karel III. má také rakovinu a podstupuje léčbu. Britská hlava státu naposledy odcestovala do Francie na osmdesáté výročí vylodění v Normandii. Na rozdíl od krále se Kate zcela stáhla ze svých královských povinností. Její manžel princ William se na jaře také na několik týdnů stáhl, aby podpořil svou ženu a jejich tři děti.

I have been blown away by all the kind messages of support and encouragement over the last couple of months. It really has made the world of difference to William and me and has helped us both through some of the harder times.

I am making good progress, but as anyone going… pic.twitter.com/J1jTlgwRU8

— The Prince and Princess of Wales (@KensingtonRoyal) June 14, 2024

ČTK

Přečtěte celý článek