Princezna Kate přiblížila, jak bojuje s rakovinou. Na královy narozeniny vyjde mezi lidi

před 1 měsíc 43

Princezna Kate na Instagramu poděkovala lidem za podporu při léčbě rakoviny. „V posledních několika měsících mě ohromily všechny milé vzkazy podpory a povzbuzení. Opravdu to pro mě a Williama hodně znamenalo a pomohlo nám to překonat těžké chvíle,“ napsala princezna Kate v příspěvku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pětiletá dívka z Walesu hrdinkou. S korunkou na hlavě jako princezna zachránila mámě život

Zároveň přiblížila svůj zdravotní stav. „Dělám pokroky, ale jak ví každý, kdo prochází chemoterapií, jsou dobré i špatné dny. V těch špatných dnech se cítíte slabí, unavení a musíte se poddat odpočinku svého těla. Ale v dobrých dnech, kdy se cítíte silnější, chcete z pocitu pohody vytěžit maximum,“ uvedla princezna.

Její léčba pokračuje a bude trvat ještě několik měsíců. „Ve dnech, kdy se cítím dostatečně dobře, je radost se zapojit do školního života, věnovat čas věcem, které mi dodávají energii a pozitivitu, a také začít trochu pracovat z domova,“ popsala Kate.

V příspěvku také uvedla, že se o víkendu s rodinou zúčastní oslav narozenin krále Karla III. a průvodu The King's Birthday Parade. „Doufám, že se během léta připojím k několika veřejným akcím, ale stejně tak vím, že ještě nejsem z nejhoršího venku. Učím se být trpělivá, zejména v případě nejistoty. Beru každý den tak, jak přichází, naslouchám svému tělu a dopřávám si tolik potřebný čas na uzdravení,“ sdělila Kate a poděkovala fanouškům za jejich stálé pochopení.

Budoucí královna se na veřejnosti naposledy objevila o Vánocích. Tehdy se s rodinou zúčastnila bohoslužby v kostele poblíž královského sídla Sandringham ve východní Anglii. V lednu byla hospitalizována kvůli blíže nespecifikované operaci břicha a v březnu oznámila, že podstupuje chemoterapii kvůli blíže nespecifikované formě rakoviny.

Princeznin tchán král Karel III. má také rakovinu a podstupuje léčbu. Britská hlava státu naposledy odcestovala do Francie na osmdesáté výročí vylodění v Normandii. Na rozdíl od krále se Kate zcela stáhla ze svých královských povinností. Její manžel princ William se na jaře také několik týdnů neobjevoval na veřejnosti, aby podpořil svou ženu a jejich tři děti.

Přečtěte celý článek