Přinese dění v Afghánistánu novou vlnu migrace či terorismu? Ptejte se experta

3 měsíce starý 76

Přinese dění v Afghánistánu novou vlnu migrace či terorismu? Ptejte se experta; Zdroj foto: MUNI

Josef Kraus vystudoval politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Nyní tam působí na oboru Bezpečnostní a strategická studia, přednáší o bezpečnostních a strategických perspektivách České republiky, o zbrojní a vojenské politice, kybernetické válce či islámském radikalismu. Vyučuje také na Univerzitě obrany, jediné vojenské vysoké škole v Česku.

Absolvoval kurz speciální přípravy pro krizové situace na Vojenské akademii, má za sebou řadu terénních výzkumů v konfliktních oblastech, zejména v regionu Blízkého a Středního východu a na Kavkaze. Vědecky se zaměřuje především na problematiku terorismu, náboženského extremismu, konfliktů o suroviny, hybridních hrozeb či energetické bezpečnosti. V publikacích se zabýval také islamofobií v Česku, činností českých zpravodajských služeb a rolí zpravodajských služeb na Blízkém východě.

Co říká současnému dění v Afghánistánu, rychlému ovládnutí země Tálibánem a chvatné evakuaci diplomatů, vojáků a afghánských spolupracovníků s rodinami za zhoršujících se bezpečnostních podmínek? Jaký mohou mít tyto události dopad na vývoj v regionu? Můžeme očekávat novou vlnu migrace či islámského terorismu? Ptejte se Josefa Krause až do středečních 9:00, následně bude na zaslané dotazy odpovídat.

Zdroj