Státní zástupkyně podala obžalobu na muže, který měl loni v létě v Plasích na Plzeňsku napadnout dvě ženy z Ukrajiny. Informovala o tom v pondělí Česká televize. Za ublížení na zdraví a výtržnictví mu navrhuje dvouletou podmínku. Obviněný se hájí tím, že konflikt vyvolaly ženy.

Plzeň 14:16 12. února 2024

Městský soud

Případ surového napadení Ukrajinek v Plasích míří k soudu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Osmačtyřicetiletý muž začal 13. srpna v Plasích na severu od Plzně na konci víkendové poutě podle policie rasisticky nadávat dvěma Ukrajinkám poté, co mu údajně překážely při výjezdu autem.

„Následně přišel až k poškozeným a bezdůvodně nejméně třikrát udeřil otevřenou dlaní do obličeje poškozenou,“ píše se podle České televize v obžalobě.

Jedna z žen mu poté dle dokumentu vzala klíče z auta, aby nemohl odjet. „Vyhodnotil to tak, že mu chce odcizit auto, že mu s ním chce odjet, tak se jí v tom snažil nějak zabránit,“ stojí v obžalobě.

Když muž znovu zaútočil, druhá žena ho měla uhodit do zad a krku. Obviněný ji poté nejméně dvakrát vrazil pěstí, uvádí Česká televize. Muž, který pracuje jako provozovatel pouťových atrakcí, ale tvrdí, že ani jednu ženu do obličeje neudeřil. Zároveň odmítl, že by z místa incidentu odjel. Případem se bude zabývat Okresní soud Plzeň-sever.

Surově napadnout ženu je hnus. Napadnout ji jen kvůli její národnosti je absolutní hnus. Tyhle činy jsou výsledkem nenávistných výroků na adresu Ukrajinců, podobně jako šíření nenávisti vůči muslimům “stvořilo” teroristu Baldu. Politická odpovědnost padá na ty, kdo ty nenávistné… pic.twitter.com/At1s62joDn

— Vít Rakušan (@Vit_Rakusan) August 23, 2023

ako

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Případ surového napadení Ukrajinek v Plasích míří před soud. Státní zástupkyně navrhuje podmínku

  2. Platy 2000 nepedagogických zaměstnanců vyjdou na 800 milionů, tvrdí Bek. Ke stávce odborů nevidí důvod

  3. Seznam Zprávy se musí omluvit Polčákovi v kauze Vrbětice, rozhodl podle europoslance soud

  4. Výtržník Tušl si odpyká 19měsíční trest. Odvolací soud potvrdil odsouzení za pronásledování lékaře Kubka

  5. Sedmý odklad. Návrat zaměstnanců Liberty Ostrava do práce se podle odborů opět odkládá

  6. SOUTĚŽ: Až najdu klíč. Vyhrajte nový román od dvojice krimi mistrů za pseudonymem Lars Kepler

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme