Připravte si deštníky, o víkendu bude pršet. V noci klesnou teploty i na 6 stupňů

6 měsíce starý 13

V pátek bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. V jihozápadní polovině území se může objevit déšť nebo přeháňky. Ve večerních hodinách bude srážek i oblačnosti ubývat. Nejvyšší teploty dosáhnou 15 až 19 °C, v jihozápadní polovině území se budou pohybovat kolem 12 °C, na Šumavě kolem 6 °C.

Ani v sobotu si sluníčka neužijeme. Obloha bude zatažená až oblačná, ojediněle se vyskytnou přeháňky nebo déšť. Večer bude oblačnosti částečně ubývat. Nejnižší teploty v noci klesnou na 10 až 6 °C. Během dne se vyšplhají k 13 až 17 °C, na jihu místy kolem 12 °C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Umytí lidé jsou pro komáry jako káva a muffin dohromady. Mýdlo je přitahuje, tvrdí studie

Podobné počasí očekávají meteorologové také v neděli. Bude zataženo až oblačno, zpočátku místy polojasno. Od jihu postupně na většinu území dorazí občasný déšť nebo přeháňky. V noci bude deset až šest stupňů, přes den mezi 16 až 20 stupni. Na jihu Čech má být chladněji, teploty se tam budou držet kolem 14 stupňů.

„V první polovině příštího týdne nás bude doprovázet počasí se zvětšenou oblačností a na většině území se budou vyskytovat srážky a ojediněle i bouřky. Teploty se příliš měnit nebudou,“ uvedl ČHMÚ.

V pondělí bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle také bouřky. Během dne bude srážek i oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty klesnou na 12 až 8 °C, ve dne se budou pohybovat mezi 15 až 19 °C, při trvalejších srážkách kolem 14 °C.

Zdroj